Hunter Biden przyzna się do części zarzutów

Hunter Biden, syn prezydenta USA Joe Bidena, przyzna się do dwóch wykroczeń podatkowych i zawarł ugodę z prokuratorami federalnymi w celu rozwiązania zarzutu posiadania broni, poinformował we wtorek Departament Sprawiedliwości.

Jak przekazała stacja CNN, Hunter Biden, syn prezydenta USA Joe Bidena, przyzna się do dwóch wykroczeń podatkowych i zawarł ugodę z prokuratorami federalnymi w celu rozwiązania zarzutu posiadania broni, poinformował we wtorek Departament Sprawiedliwości.

Według źródeł, w ramach ugody Departament Sprawiedliwości zgodził się zalecić karę w zawieszeniu za dwa zarzuty niepłacenia podatków w terminie za lata 2017 i 2018. Hunter Biden był winien co najmniej 100 000 dolarów podatków federalnych za 2017 rok i co najmniej 100 000 dolarów w 2018 r. Sędzia będzie miał ostatnie słowo w sprawie każdego wyroku.

Adwokat Huntera Bidena, Christopher Clark, powiedział w oświadczeniu, że umowa z prokuratorami federalnymi „rozwiąże” wieloletnie śledztwo Departamentu Sprawiedliwości w sprawie syna prezydenta.

„Hunter weźmie odpowiedzialność za dwa wykroczenia” – powiedział Clark. “Wiem, że Hunter uważa, że ważne jest, aby wziąć odpowiedzialność za te błędy, które popełnił w okresie zamieszania i uzależnienia w swoim życiu. Nie może się doczekać kontynuacji powrotu do zdrowia i pójścia naprzód”.

W krótkim oświadczeniu Biały Dom powiedział, że Bidenowie „kochają swojego syna”.

„Prezydent i Pierwsza Dama kochają swojego syna i wspierają go, gdy kontynuuje odbudowę swojego życia. Nie będziemy więcej komentować” – powiedział rzecznik Białego Domu, Ian Sams.

Przypomnijmy, ujawniono e-maile wskazujące, że pracownicy Twittera rozmawiali nt. możliwości wyciszenia afery wokół syna Joe Bidena, a następnie podjęli decyzję o blokowaniu treści. Chodzi o artykuł “New York Post” z 2020 roku. „Niektóre z pierwszych narzędzi do kontrolowania treści zostały zaprojektowane w celu zwalczania spamu i oszustów finansowych. Z czasem personel i kierownictwo Twittera znalezło dla nich coraz więcej zastosowań” – wskazuje dziennikarz Matt Taibbi.

Kresy.pl/CNN

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply