Amerykańskie media podały w sobotę wieczorem, że Joe Biden, kandydat demokratów, pokonał w wyborach prezydenckich w USA ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa. Komunikaty amerykańskich mediów bazują na twierdzeniu, że kandydat Demokratów zwyciężył w Pensylwanii, która zapewnia 20 głosów elektorskich. Biden odniósł się do medialnych komunikatów.

Joe Biden, kandydat demokratów, pokonał w wyborach prezydenckich w USA ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa – podała w sobotę agencja Associated Press. Podobne komunikaty opublikowały także CNN oraz NBC. Komunikaty amerykańskich mediów bazują na twierdzeniu, że kandydat Demokratów zwyciężył w Pensylwanii, która zapewnia 20 głosów elektorskich. Joe Biden odniósł się do komunikatów medialnych. “Jestem zaszczycony zaufaniem, jakim obdarzyli mnie Amerykanie” – powiedział.

W sobotę amerykańskie media poinformowały, że Biden zdobył już łącznie 273 głosy elektorskie. Wynik ten będzie najprawdopodobniej wyższy po ogłoszeniu rezultatów głosowania w Arizonie, Nevadzie i Georgii.

Demokrata wygrał w Pensylwanii, która zapewnia 20 głosów elektorskich.

Wyboru prezydenta USA dokonuje oficjalnie Kolegium Elektorów Stanów Zjednoczonych. Elektorzy głosują 14 grudnia. 6 stycznia 2021 r. Kongres na wspólnej, uroczystej sesji obu izb otworzy i podliczy te głosy. Wówczas będzie można mówić o ostatecznym, oficjalnym wyborze prezydenta USA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Jestem zaszczycony zaufaniem, jakim obdarzyli mnie Amerykanie” – oświadczył Biden po komunikatach medialnych, sugerujących jego wygraną.

“Obiecuję, że będę ‘prezydentem wszystkich Amerykanów'” – dodał.

“Ameryko, jestem zaszczycony, że wybrałaś mnie na przywódcę naszego wielkiego kraju” – napisał Joe Biden na Twitterze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Sekretarz stanu w Georgii zapowiada powtórne przeliczenie głosów

W Pensylwanii oraz innych stanach dziesiątki tysięcy głosów zostały nielegalnie przyjęte po terminie, co zmieniło wynik wyborów; uniemożliwiono też obserwowanie liczenia setek tysięcy głosów – napisał w sobotę na Twitterze prezydent USA Donald Trump.

“W dniu wyborów (we wtorek, przyp. red.) dziesiątki tysięcy głosów zostały nielegalnie przyjęte (przez komisje wyborcze, przyp. red.) po godz. 20 (tj. po zamknięciu lokali wyborczych, przyp. red.), co w łatwy sposób i całkowicie zmieniło wynik wyborów w Pensylwanii i w kilku innych stanach, w których była bardzo mała różnica głosów” – dodał Trump.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Łukaszenka o amerykańskich wyborach prezydenckich: „żenujące widowisko, kpina z demokracji”

apnews.com / nbcnews.com / cnn.com / pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply