W Pensylwanii oraz innych stanach dziesiątki tysięcy głosów zostały nielegalnie przyjęte po terminie, co zmieniło wynik wyborów; uniemożliwiono też obserwowanie liczenia setek tysięcy głosów – napisał w sobotę na Twitterze prezydent USA Donald Trump.

W dniu wyborów (we wtorek, przyp. red.) dziesiątki tysięcy głosów zostały nielegalnie przyjęte (przez komisje wyborcze, przyp. red.) po godz. 20 (tj. po zamknięciu lokali wyborczych, przyp. red.), co w łatwy sposób i całkowicie zmieniło wynik wyborów w Pensylwanii i w kilku innych stanach, w których była bardzo mała różnica głosów – napisał Trump.

Zobacz także: Sekretarz stanu w Georgii zapowiada powtórne przeliczenie głosów

Dodał, że przez długi czas po zakończeniu głosowania w Pensylwanii, gdzie początkowe wyniki sugerowały wygraną Trumpa, nikt nie mógł obserwować procesu liczenia głosów, a dochodziło w tym czasie do “złośliwych i ordynarnych” naruszeń prawa.

Zdaniem prezydenta USA w całym kraju uniemożliwiono obserwowanie liczenia setek tysięcy głosów, co doprowadziło do zmiany wyniku głosowania w wielu stanach, m.in. w Pensylwanii. Trump uważa, że w tym celu blokowano drzwi oraz zasłaniano okna lokali, w których odbywało się liczenie, podczas gdy w środku działy się “złe rzeczy”.

“Podczas gdy obserwatorzy nie byli dopuszczani do pomieszczeń, w których liczono głosy, ludzie krzyczeli ‘przestańcie liczyć!’ i ‘domagamy się przejrzystości!'” – napisał prezydent USA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Opisywane wpisy prezydenta USA zostały oznaczone przez portal społecznościowy Twitter jako “wzbudzające kontrowersje lub wprowadzające w błąd w kwestiach dotyczących udziału w wyborach lub innej procedurze obywatelskiej”.

Zobacz także: Łukaszenka o amerykańskich wyborach prezydenckich: “żenujące widowisko, kpina z demokracji”

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply