Sekretarz Benedykta XVI Arcybiskup Georg Gaenswein w wywiadzie dla włoskiego pisma „Oggi” skomentował pojawiające się w mediach spekulacje w kwestii stanu zdrowia emerytowanego papieża. Podkreślił, że poprzednik Franciszka czuje się lepiej niż jeszcze kilka miesięcy temu oraz wznowił spacery po kilkumiesięcznej przerwie.

Abp Georg Gaenswein zdementował doniesienia sugerujące, że stan 93-letniego emerytowanego papieża znacznie się pogorszył – podała w sobotę Polska Agencja Prasowa (PAP). „Jest kruchy fizycznie, ma bardzo słaby głos, ale umysł sprawny” – oświadczył. „Codziennie odprawia mszę, modli się, czasem przyjmuje gości, czyta, studiuje, słucha muzyki, przegląda korespondencję; oczywiście w bardzo spokojnym rytmie” – dodał.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Abp Gaenswein zwrócił uwagę, że Benedykt XVI często odpoczywa, ponieważ jest słabszy. „Ale ma dobry humor i jest pogodny” – dodał. „Używając terminologii motoryzacyjnej (można powiedzieć – przyp. red.), że z trzeciego biegu przeszedł na pierwszy” – zaznaczył.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Benedykt XVI przerwał milczenie po Synodzie Amazońskim

Arcybiskup powiedział, że emerytowany papież już odzyskał siły po podróży do umierającego brata do Ratyzbony, która odbyła się w czerwcu, a także po chorobie powodującej u niego silne bóle.

Osobisty sekretarz emerytowanego papieża dodał, że Benedykt XVI po prawie trzymiesięcznej przerwie powrócił do spacerów po Ogrodach Watykańskich. Aktualnie używa balkonika.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Benedykt XVI o źródłach kryzysu w Kościele

Od ustąpienia z urzędu w 2013 roku, Benedykt XVI mieszka w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich.

pap / rmf24 / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz