Ksiądz odmówił udzielenia Komunii Św. Glebowi Bartoniowi, znanemu jako „Jednorożec ze Strajku Kobiet”. Do kościoła na pasterkę przyszedł w maseczce z symbolem proaborcyjnych protestów – piorunem – a teraz nie może zrozumieć postępowania kapłana. Jako redakcja Kresy.pl służymy pomocą i wszystko wyjaśniamy.

Bartoń znany jest jako „Jednorożec ze Strajku Kobiet” ponieważ w proaborcyjnych protestach brał udział w pluszowym przebraniu. „Wyborcza” zaznacza, że Bartoń kościoła nie odwiedza zbyt często, „m.in. ze względu na nagonkę, jaką polski Kościół uprawia w stosunku do osób LGBT+”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6599 PLN    (29.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Jednorożec” w tym roku na pasterkę do katedry pw. św. Jana Chrzciciela przyszedł z dziewczyną. Usiedli w jednym z pierwszych rzędów. Gdy księża udzielali komunii, Bartoń podszedł do księdza Bartosza, z którym zna się od dłuższego czasu. „Zawsze kiedy chciałem porozmawiać o sprawach duchowych, szedłem do niego. Zdarzało nam się, że spacerowaliśmy, rozmawiając. Zawsze mu ufałem. I zawsze to od niego przyjmowałem komunię” – opowiedział później. Na swoim Facebooku opisał dialog, który nawiązał z kapłanem:

– Szczęść Boże – powiedziałem, kiedy przyszła moja kolej po opłatek.

– Czemu ty prowokujesz?! – usłyszałem od księdza

– Ale czym?

– Po co ty prowokujesz?! Przecież Cię znam!

– Proszę księdza, ale ja podszedłem do Pana bo znamy się!

– Ja nie udzielę Ci komunii świętej!!!

– Słucham?!

– Po co ty prowokujesz?! Idź stąd!

– Proszę!!!?

– Idź stąd!

„Jednorożec” zszokowany taką reakcją napisał: „Taka była reakcja księdza, którego od kilku lat znam i do którego zawsze przychodziłem, NA MASECZKĘ Z PIORUNKIEM…”

Jak donosi „Wyborcza”, teraz razem z dziewczyną próbuje dowiedzieć się na jakiej podstawie prawa kanoniczego odmówiono mu komunii. Redakcja Kresy.pl służy więc pomocą:

Ustępy 915 i 916 Kodeksu Prawa Kanonicznego wyjaśniają, że osoba świadoma grzechu ciężkiego nie powinna przystępować do Komunii Świętej bez uprzedniej spowiedzi sakramentalnej. Katolicy „uparcie trwający w jawnym grzechu ciężkim nie powinni otrzymywać Komunii Świętej”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Grzechy śmiertelne (lub ciężkie) to grzechy popełnione w pełni dobrowolnie, w pełni świadomie i w bardzo ważnych sprawach (w ciężkiej materii), które zrywają z naszej strony jedność z Bogiem czyli stan łaski uświęcającej (por. KKK 1856-1857). Bez ważnej spowiedzi świętej nie możemy po ich popełnieniu przystąpić do Komunii Świętej. Jeśli to uczynimy to będzie to Komunia świętokradcza (czyli uczyniony gwałt na Panu Jezusie, który chce najpierw pojednania a potem spotkania) i kolejny grzech śmiertelny ściągający kary doczesne.

Katolik nie może popierać aborcji, ponieważ jest to jeden z największych grzechów przeciwko ludzkiemu życiu i zawsze był uważany za coś złego, a zatem popieranie tego czynu w jakikolwiek sposób jest grzechem śmiertelnym – stwierdził kard. Raymond Burke w rozmowie z Thomasem McKenną.

Duchowny stwierdził, że nie można dopuścić do przyjmowania Komunii Świętej przez osobę popełniającą grzech śmiertelny „z miłości do niej”, ponieważ „byłoby to świętokradztwem i niebezpieczeństwem dla zbawienia duszy”.

O tym, że popieranie aborcji poprzez udział w proaborcyjnych protestach jest grzechem, przypomniał ks. Jerzy Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jeżeli jest to demonstracja za tym, żeby przerywać życie ludzkie, żeby przerywać ciążę i w ten sposób zabijać ludzkie płody, to oczywiście, że uczestnictwo w takiej manifestacji człowieka wierzącego, oznacza, że popełnia grzech. Nie powinien tego robić – powiedział rzecznik KEP  na antenie Polsat News.

Prowadzący rozmowę zwrócił uwagę, że statystyki wskazują, że wśród manifestujących jest z pewnością sporo ludzi wierzących.

Każdy oczywiście decyduje za siebie, bierze odpowiedzialność za swoją decyzję. Jesteśmy przecież ludźmi wolnymi. A człowiek wolny wie także, że jeżeli postępuje źle, może tak zrobić, ale musi w sumieniu wziąć za to odpowiedzialność – powiedział ks. Gęsiak.

CZYTAJ TAKŻE: Komunia Św. w Polsce na rękę… i co dalej?

Kresy.pl / narodowcy.net / wyborcza.pl / pap.pl / catholicnewsagency.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz