Asesor komorniczy, który nawoływał w mediach społecznościowych do spalenia zabytkowego budynku PAST-y w Warszawie, w którym siedziby mają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, a także fundacja Ordo Iuris, został zawieszony w czynnościach  – poinformował w piątek resort sprawiedliwości.

Na polecenie wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety zawieszony w czynnościach został asesor komorniczy, który w mediach społecznościowych nawoływał do spalenia zabytkowego budynku PAST-y w Warszawie, gdzie siedziby mają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz fundacja Ordo Iuris – napisano w piątkowym komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1516 PLN    (6.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Na moje polecenie wskazany asesor został zawieszony w czynnościach. Ponadto skierowany został wniosek dyscyplinarny o skreślenie z listy asesorów z uwagi na podżeganie i pochwałę przestępstwa z art. 163 par. 1 pkt 1 kk (pożar wielkich rozmiarów) Nie ma akceptacji dla przemocy” – napisał wiceminister Sebastian Kaleta na Twitterze.

Zobacz także: Szef Ordo Iuris: Wysoki urzędnik UE mówi wprost, że „wartości rodzinne” są nieakceptowalne w Unii

„Trzeba było spalić” – napisał asesor w kontekście „próby szturmu” na siedzibę Fundacji Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, o której wspomniano na profilu twitterowym „Strajku Kobiet”.

Zobacz także: „Wypier…ać!”. Dwie kobiety wtargnęły do kościoła w Gdańsku [+VIDEO]

twitter.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz