Prezes Ordo Iuris skomentował informację nt. polskich miast, które mają stracić unijne pieniądze za deklarowanie się jako tzw. strefy wolne od ideologii LGBT czy za oficjalną obronę wartości rodzinnych. „To rażące, motywowane politycznie nadużycie władzy”.

Jak informowaliśmy wcześniej, wnioski sześciu polskich miast, które zadeklarowały się jako „strefy wolne od ideologii LGBT”, względnie przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodziny, zostały z tergo powodu odrzucone. „Wartości i fundamentalne prawa UE muszą być respektowane” – oświadczyła Helena Dalli, Komisarz UE ds. równości, informując o sprawie. Jak pisała „Gazeta Wyborcza”, są to „pierwsze finansowe konsekwencje, jakie spotykają Polskę za homofobię”.

Jeszcze we wtorek wieczorem, czyli tego samego dnia, do sprawy odniósł się prezes Instytutu Ordo Iuris, mec. Jerzy Kwaśniewski.

Po raz pierwszy wysoki urzędnik UE mówi wprost, że „wartości rodzinne” są nieakceptowalne w Unii. To rażące, motywowane politycznie nadużycie władzy” – napisał mec. Kwaśniewski na Twitterze. Dodał, że jeżeli ta informacja potwierdzi się, to Ordo Iuris udzieli wsparcia prawnego samorządom oraz zaapeluje o wsparcie MSZ.

Przypomnijmy, że od pewnego czasu forsowane są pomysły mające na celu odcięcie od nich samorządów, które oficjalnie chcą blokować działania związane z promocją ideologii LGBT, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Jak pisaliśmy, dzień przed rozpoczęciem lipcowego szczytu UE ws. nowego budżetu, komisja wolności obywatelskich PE zdecydowaną większością głosów przyjęła krytyczny raport na temat praworządności w Polsce. Wezwano w nim do powiązania wydatkowania unijnych pieniędzy z przestrzeganiem zasad praworządności. Wcześniej Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego zadeklarowała chęć zawieszenia funduszy regionom, które zadeklarowały się jako „strefy wolne od LGBT”. Eurodeputowani ostrzegali, że PE nie wyrazi zgody na budżet UE na lata 2021-2027, jeżeli nie będzie on uzależniony od przestrzegania zasad praworządności i przestrzegania praw mniejszości, szczególnie seksualnych.

Wcześniej marszałkowie pięciu województw otrzymali list od Komisji Europejskiej, w którym krytycznie oceniono podjęte uchwały dotyczące tzw. stref wolnych od ideologii LGBT. KE groziła też polskim samorządom możliwością odcięcia im dostępu do unijnych środków.

Przeczytaj: Dziennikarka RMF FM: mechanizm „pieniądze za praworządność” może być stosowany np. w kontekście tzw. stref wolnych od LGBT

Zobacz: Tzw. edukacja seksualna w szkole bez zgody rodziców? Sąd unieważnił deklarację gm. Istebna ws. ideologii LGBT

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Czeslaw
    Czeslaw :

    W odpowiedzi powinniśmy zmniejszyć wysokość płaconych składek do UE. Nie może być tak że składki (podatki) przyjmuje się od wszystkich a rozdziela tylko tym “po uważaniu”. To jest segregacja, dyskryminacja osób o innych poglądach. To tak jak by podatki płacili nie tylko biali ale też czarnoskórzy a profity otrzymywali tylko białoskórzy.