Projekt ustawy przygotowani przez środowiska skrajnie lewicowe przewiduje karę więzienia za ukazywanie prawdy o aborcji.

O sprawie poinformował „Nasz Dziennik”. W jednym z artykułów projektu ustawy ‚Ratujmy kobiety” zapisano, że dwa lata pobytu w więzieniu groziłoby osobom, które rozpowszechniają, także w internecie, „twierdzenia nieznajdujące oparcia w aktualnym stanie wiedzy ani badaniach naukowych o przebiegu lub konsekwencjach medycznych stosowania antykoncepcji lub zabiegów przerywania ciąży, mające na celu odwiedzenie od jej stosowania lub od wykonania lub poddania się zabiegowi bądź też napiętnowaniu osób, które go wykonały lub mu się poddały”.

Autorzy ustawy nie kryją, że zależy im głównie na zmianie obowiązujących przepisów, tak aby aborcja do 12. tygodnia ciąży odbywała się w praktyce „na życzenie”, bez żadnych ograniczeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W innym miejscu projekt przewiduje karę więzenia dla osoby, która „dopuszcza się aktu przemocy fizycznej bądź wandalizmu lub kto pomawia, zniesławia i znieważa, także w internecie, osoby, organizacje lub instytucje działające na rzecz realizowania przepisów zawartych w ustawie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: USA: Izba Reprezentantów przegłosowała ustawę zakazującą aborcji na żądanie po 20 tygodniu ciąży

Kresy.pl / PAP / Nasz Dziennik
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    kary za głoszenie „twierdzenia nieznajdujące oparcia w aktualnym stanie wiedzy ani badaniach naukowych…” itd – jak najbardziej – szybko przegłosować a potem zamknąć wszystkie te zdziry w więzieniach. Nie ma ich wiele, więc nikt nie zauważy – tylko w mediach będzie spokojniej 🙂