Singapur ustanowił wolny handel z Eurazjatyckim Związkiem Gospodarczym

Singapur podpisał umowę o wolnym handlu z Eurazjatyckim Związkiem Gospodarczym skupiającym pięć poradzieckich państw.

W skład Eurazjatyckiego Związku Gospodarczego wchodzą Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan i Rosja. Państwa te wypracowały uwolnienie znacznej części handlu i usług. Teraz możliwości wolnego handlu z EaZG uzyska Singapur, niewielkie państwo z Azji Południowo-Wschodniej, będące zasobnym ośrodkiem handlu i przemysłu, szczególnie elektronicznego. Wszystko dzięki umowie podpisanej 1 października w stolicy Armenii, Erywaniu.

W Erywaniu odbywało się posiedzenie Najwyższej Eurazjatyckiej Rady Ekonomicznej, czyli głównego organu EaZG. Na czele singapurskiej delegacji, która przybyła do Armenii, stał premier dalekowschodniego państwa, Lee Hsien Loong, który uczestniczył w ceremonii podpisania umowy.

Jak podaje portal Izwietsija, zasady wolnego handlu między Singapurem a państwami EaZG obejmą nie tylko wymianę towarową, ale też świadczenie usług oraz przepływ kapitału – inwestycje. Umowa to właściwie pakiet siedmiu porozumień, jak poinformowała minister handlu Eurazjatyckiej Komisji Ekonomicznej, Weronika Nikiszyna.

Izwestija przypominają, że 27 października zacznie obowiązywać porozumienie o wolnym handlu między Eurazjatyckim Związkiem Gospodarczym i Iranem. Państwo to zgłaszało chęć zacieśnienia związków z tą organizacją od 2016 r.

iz.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply