Szef Organizacji Wspierania Handlu w Iranie Waliola Afhami prosił przedstawicieli Kazachstanu o lobbing w sprawie przystąpienia do Eurazjatyckiego Związku Gospodarczego.

Irański urzędnik występował na irańsko-kazachskim forum biznesowym. „Nasza organizacja zrobiła wiele dla rozwoju relacji z EaZG. Opowiadamy się za obniżeniem poziomu taryf celnych między Iranem i Kazachstanem i mamy nadzieję, że Kazachstan jako, jako aktywny uczestnik zrzeszenia [integracyjnego] może działać na rzecz włączenia Iranu do EaZG” – postulował Afhami.

Eurazjatycki Związek Gospodarczy funkcjonuje od zeszłego roku jako zrzeszenie integrujące gospodarki Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Rosji i Kirgistanu.

tengrinews.kz/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz