W niedzielę wieczorem prawicowy publicysta i kandydat w wyborach prezydenckich w 2022 r. Eric Zemmour został zaatakowany na swoim wiecu wyborczym – przekazał Antoine Diers, rzecznik prasowy nowego ruchu politycznego Rekonkwista.

W czasie pierwszego wiecu wyborczego w Villepinte w podparyskim departamencie Seine-Saint-Denis Zemmour został zaatakowany gdy przechodził przez tłum uczestników. Zemmour odniósł kontuzję nadgarstka i otrzymał zwolnienie lekarskie – informuje BBC. Rzecznik nowopowstałej partii poinformował o planach złożenia oficjalnej skargi.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W czasie przechodzenia przez tłum zebranych, obecny na wiecu mężczyzna złapał Zemmoura za szyję. Następnie interweniowała ochrona.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Francuski dziennikarz: kraje Europy Środkowej i Wschodniej przypominają, czym Europa powinna być

Atak na kandydata był jednym z kilku brutalnych incydentów podczas imprezy, która odbyła się w niedzielę wieczorem w centrum konferencyjnym na północny wschód od stolicy Paryża. W czasie wiecu doszło również do bójek lewicowych dbojówkarzy Antify oraz zwolenników Zemmoura.

We wtorek Eric Zemmour oficjalnie ogłosił swój start w wyborach prezydenckich w kwietniu 2022 roku. Ogłosił także utworzenie nowego ruchu politycznego Rekonkwista. W czasie pierwszego wiecu, który odbył się w niedzielę, zapowiedział m.in. ograniczenie migracji i prawa do azylu, a także dostępu do służby zdrowia dla imigrantów. W czasie wiecu zapowiedział także ograniczenie tzw. prawa ziemi przy przyznawaniu francuskiego obywatelstwa. Opowiedział się za poprawą stanu edukacji i likwidacją „ideologii LGBT” we francuskich szkołach. Postuluje ponadto „powrót do tradycyjnych wartości w życiu publicznym i narodowym”. Deklaruje się także jako przeciwnik „szerzącego się islamolewactwa”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Wybory prezydenckie we Francji: Eric Zemmour może wejść do drugiej tury kosztem Marine Le Pen

bbc.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz