Finlandia i Łotwa podpisały 15 października porozumienie z firmą Patria Oy. Umowa dotyczy realizacji pracy badawczo-rozwojowej w zakresie opracowania nowej rodziny kołowych pojazdów opancerzonych.

Podpisane 15 października porozumienie jest kolejnym krokiem w programie wspólnego fińsko-łotewskiego kołowego transportera opancerzonego. Program rozpoczął się od wcześniejszego porozumienia, które zostało w 2019 roku podpisane przez kraje i firmę Patria Oy. Umowa umożliwia również późniejsze opracowanie innych, nowych wariantów pojazdów i funkcji systemu – informuje firma.

Prace będą kierowane i nadzorowane przez fińsko-łotewski zespół. Krajem wiodącym będzie Finlandia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nowa rodzina pojazdów będzie się opierała na pojeździe Patria 6×6, który został po raz pierwszy zaprezentowany podczas paryskiego salonu Eurosatory 2018.

Czytamy, że konstrukcja wozu zostanie dostosowana do wspólnych wymagań obydwu państw.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Patria rozwija ciężkie bezzałogowe pojazdy lądowe, m.in. „bezzałogowego Rosomaka”

Na początku października fińska firma Patria przedstawiła film pokazujący jej ciężkie bezzałogowe pojazdy naziemne w środowisku leśnym. Patria rozwija system ciężkich bezzałogowych pojazdów lądowych nieprzerwanie od kilku lat i jest wiodącą firmą w dziedzinie zdolności bezzałogowych w swoim segmencie biznesowym.

Zobacz także: Ministerstwo obrony Izraela ujawniło nagrania z testów transportera opancerzonego Eitan [+VIDEO]

patriagroup.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz