W Izraelu trwają prace nad własnym kołowym transportowcem opancerzonym Eitan. W sobotę departament obrony tego kraju opublikował wideo demonstrujące możliwości transportera opancerzonego.

Jak dowiadujemy się z filmu zamieszczonego przez izraelskie ministerstwo obrony w sobotę, niedawno przeprowadzono serię testów kołowego transportera opancerzonego Eitan w trudnych i wymagających warunkach terenowych, które symulują jazdę po wzgórzach i skałach.

“Eitan, który ma układ napędowy 8×8 i zawieszenie opracowane specjalnie dla niego przez inżynierów Mantac, pokonywał przeszkody z i bez powietrza w kołach dzięki kołom typu runflat, które umożliwiają jazdę bez powietrza w oponach. Wytrzymałość w trudnych warunkach potwierdza wydajność tego systemu” – podało izraelskie ministerstwo.

Zobacz też: Firma Patria upubliczniła nagrania ciężkiego bezzałogowego pojazdu naziemnego

“Eksperyment jest kamieniem milowym w procesie tworzenia i rozpoczęcia seryjnej produkcji pojazdu zapewniającego bezpieczeństwo żołnierzy IDF” – czytamy.

Izraelski ransporter opancerzony przeznaczony jest do przewozu 12 osób. Może być wyposażony w armatę 30-40 mm i wyrzutnię rakiet. Eitan zastąpi setki używanych dotychczas przez Izrael wozów M113.

Zobacz też: Patria rozwija ciężkie bezzałogowe pojazdy lądowe, m.in. “bezzałogowego Rosomaka”

Siły Obronne Izraela mogą spodziewać się otrzymania wozów w przyszłym roku w co najmniej trzech konfiguracjach. Oświadczenie rozpowszechniane w mediach społecznościowych ministerstwo obrony Izreala ujawniło, że transporty piechoty nowej generacji są montowane przez Dyrekcję ds. Pojazdów Opancerzonych i mają system aktywnej ochrony Iron Fist.

Zobacz też: Textron Systems dostarczy amerykańskiej armii nowe bezzałogowe pojazdy bojowe

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply