Siły Zbrojne Ukrainy otrzymały z Turcji 50 nowych pojazdów opancerzonych Kirpi – poinformowała we wtorek ukraińska armia. Wkrótce oczekiwana jest kolejna partia – 150 sztuk.

Zagraniczni partnerzy wspierają naszych żołnierzy. Cały świat chce, aby Ukraina pokonała zaciekłego wroga. Nowe tureckie pojazdy opancerzone BMC Kirpi zostały przekazane Siłom Zbrojnym Ukrainy – agencja Ukrinform cytuje w środę komunikat ukraińskiej armii. Przekazano pierwszą partię – 50 sztuk.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wkrótce oczekiwana jest kolejna partia – 150 sztuk.

Wiceszef komitetu Rady Najwyższej ds. bezpieczeństwa narodowego Jurij Mysiahin poinformował na Telegramie, że dwie brygady piechoty morskiej już korzystają z nowych pojazdów.

Zobacz także: Bayraktar, na którego pieniądze zebrali Polacy, zostanie przekazany Ukrainie za darmo

Kirpi to ciężki transporter opancerzony. Chroni załogę przed minami i ładunkami wybuchowymi. Może przewozić do 13 żołnierzy. Jest uzbrojony w karabin maszynowy.

W poniedziałek ambasador Ukrainy w Turcji Wasyl Bodnar przekazał, że drony Bayraktar będą produkowane także na Ukrainie. Przed tygodniem rząd w Kijowie zatwierdził i przekazał do parlamentu w celu ratyfikacji ukraińsko-turecką umowę w tej sprawie.

Zobacz także: FT: Zachód zaniepokojony turecko-rosyjską współpracą. Rozważa działania przeciw Turcji

ukrinform.net / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz