Powodem ma być nieuczestniczenie przez członków klubu w głosowaniu w Sali Kolumnowej 16 grudnia.

Klub opuszczają posłanki Anna Siarkowska i Magdalena Błeńska opuszczają kolegów. Weług doniesień portalu wpolityce.pl jutro mają ogłosić powstanie nowego koła poselskiego. Na razie nie wiadomo kto dołączy do opuszczających klub – do założenia koła potrzeba 3 posłów. Portal zazacza, że posłanki nie chcą na razie łączyć się z klubem Prawa i Sprawiedliwości.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Burza w Sejmie. PiS organizuje posiedzenie parlamentarne w Sali Kolumnowej [+VIDEO]
Szramka (Kukiz’15) do Suskiego (PiS): „Masz swój klub? To wyp…dalaj” [+VIDEO]

Siarkowska (K’15) dla Kresów.pl: nie zamierzamy brać udziału w dalszym destabilizowaniu polskiej sceny politycznej

Anna Siarkowska tlumaczy swoją decyzję: Nastąpiła utrata zaufania wobec klubu, ze względu na postawę kolegów 16 grudnia 2016 roku. Ja uczestniczyłam w głosowaniach w Sali Kolumnowej, ale koledzy nie. To było przyłożenie ręki do próby destabilizacji państwa przez opozycję.

Posłanka Siarkowska jest wiceprzewodniczącą, a posłanka Błeńska sopocką koordynatorką stowarzyszenia Republikanie. Po odejsciu posłanek, klub Kukiz’15 będzie liczył 33 posłów.

kresy.pl / wpolityce.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    gan :

    Pisałem swego czasu, że panie takie jak Siarkowska czy poseł Wójcikowski – ludzie chcący rzetelnie wykonywać powierzony mandat posła – odejdą od K’15. Prawie trafiłem – bo poseł Wójcikowski zginął w wypadku. Myślę, że wyborcy mogą być dumni ze swojego wyboru.