Brytyjskie media twierdzą, że sobotni Marsz Niepodległości w Warszawie zbierał nacjonalistów, ksenofobów oraz antysemitów.

Marsz Niepodległości, jaki odbył się w sobotę w stolicy Polski, był powszechnie relacjonowany przez największe brytyjskie media. Tabloid “Daily Mail” napisał o tysiącach skrajnie prawicowych demonstrantów, którzy skandowali antysemickie hasła, a BBC twierdzi, że wznoszono okrzyki rasistowskie.

Brytyjskie media podkreśliły, że na warszawskim Marszu Niepodległości pojawiły się tysiące uczestników z całej Europy, by – jak napisał “Daily Mail” – zaprezentować pokaz ksenofobii i supremacji białej rasy. Tabloid podkreślają także, że na marszu zorganizowanym przez środowiska narodowe pojawiło się znacznie więcej osób niż na oficjalnych obchodach zorganizowanych przez prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE: Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy [+FOTO]

Komentatorzy z Wielkiej Brytanii podkreślają, że skrajnie prawicowi demonstranci pozostawali bardzo widoczni podczas Marszu Niepodległości. “Daily Mail” stwierdza, że pojawiały się ksenofobiczne transparenty oraz kontrowersyjne piosenki.

Media z Wlk. Brytanii przypominają, że hasło tegorocznego marszu, “My chcemy Boga”, zostało wypowiedziane przez Donalda Trumpa w trakcie jego wizyty w Polsce. Media z Wsyp stwierdziły także, że Marsz miał charakter antyislamski i antyimigrancki Nie chcemy islamizacji Europy, a szczególnie Polski – cytuje jednego z uczestników telewizja BBC.

“The Guradian” podając dane frekwencyjne polskiej policji – 60 tys. uczestników nazwał – Marsz Niepodległości największą tego typu manifestacją w całej Europie.

Kresy.pl / interia.pl / thguardian.com / dailymail.com / bbc.com

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. uvara
  uvara :

  Za to na jak Ukrainie regularnie przechodzą wielotysięczne marsze neonazistów z pochodniami, wzorowanych na III Rzeszy to zachodnie media wolą patrzeć w inną stronę… to się nazywa selektywna rzeczywistość.

 2. MadMike
  MadMike :

  Nie ma się co przejmować opinią “postępowych” europejskich mediów. Według ich standardów jeśli ktoś idzie z brytyjską flagą i twierdzi, że jest dumny, iż jest brytyjczykiem staje się nazistą. imo niech pisza więcej i jeszcze lepiej tym sposobem wszelka islamska swołocz bedzie miała psychologiczna barierę aby do Polski przybyć, niechaj postępowa Europa Zach. zatrzyma dla siebie “bogactwo kulturowe”.
  PS: To, że eurokołchoz stosuje podwójne standardy i marsze prawdziwych nazioli na ukrainie im nie przeszkadzają to żadna nowość.

 3. Kojoto
  Kojoto :

  Rolą Polaków mieszkających za granicą (szczególnie na zachodzie Europy) jest odkłamywanie tego co te szmatławce tam wciskają. Co roku, przy okazji rozmów z ludźmi zawsze kilka osób uświadomię, że to co widzieli w TV ma się nijak do rzeczywistości… za dwa dni gościmy lewaka irlandczyka, już się nie mogę doczekać dyskusji 🙂