Według policji na Marszu Niepodległości pojawiło się 60 tys. osób. Organizatorzy zakładali, że w wydarzeniu weźmie udział 50 tys. osób.

Komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk przekazał, że wedle szacunków policji Marszu Niepodległości, który w sobotę przeszedł ulicami Warszawy, udział wzięło. ok. 60 tys. osób. Podkreślił, że Święto Niepodległości przebiegło spokojnie, i nie doszło do żadnych incydentów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Ponad 2,5 policjantów przyjechało z całego kraju, by wesprzeć warszawskich kolegów. W całym kraju tego dnia mieliśmy 308 zgromadzeń. We wszystkich uczestniczyło ponad 65 tys. osób – tłumaczył Szymczyk.

CZYTAJ TAKŻE: Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy [+FOTO]

Zaznaczył, że wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości w Polsce były zabezpieczane łącznie przez 13 tys. policjantów. 6,1 tys. policjantów mieliśmy w garnizonie stołecznym, a w całym kraju blisko 7 tys. funkcjonariuszy. Nie odnotowano w zasadzie żadnych incydentów. Przebieg uroczystości był bardzo spokojny – podkreślał komendant główny.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szef KGP skomentował też sprawę grupy Obywateli RP, których zatrzymano jeszcze przed rozpoczęciem marszu niepodległości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Ten Marsz Niepodległości będzie wyjątkowy”. Robert Bąkiewicz dla Kresów.pl

45 osób przewieziono do jednostki, by wyjaśnić to zdarzenie. Żadnej z tych osób nie postawiono zarzutów. Wykonano czynności dotyczące ustalenia tożsamości, bo mogło dojść do zakłócenia legalnego zgromadzenia. W stosunku do dwóch osób została wszczęta procedura wyjaśniająca. Na banerze, którzy trzymali, pojawiły się treści, naszym zdaniem, faszystowskie – tłumaczył Szymczyk.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Laszka
  Laszka :

  A w niemieckich mediach wiadomość:

  Ulicami Warszawy przeszli nacjonaliści, prawicowcy.

  Ilustruje to zdjęcie z kobietami, dziećmi, rodzinami idącymi pod biało/czerwonymi flagami.

  Ktoś się chyba szybko zorientował, że zdjęcie nie pasuje do informacji, wiec w trakcie kilkusekundowego przekazu, zostało zmienione na bardziej „pasujące” młodych ludzi z petardami. Uśmiałam się….