Według policji na Marszu Niepodległości pojawiło się 60 tys. osób. Organizatorzy zakładali, że w wydarzeniu weźmie udział 50 tys. osób.

Komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk przekazał, że wedle szacunków policji Marszu Niepodległości, który w sobotę przeszedł ulicami Warszawy, udział wzięło. ok. 60 tys. osób. Podkreślił, że Święto Niepodległości przebiegło spokojnie, i nie doszło do żadnych incydentów.

Ponad 2,5 policjantów przyjechało z całego kraju, by wesprzeć warszawskich kolegów. W całym kraju tego dnia mieliśmy 308 zgromadzeń. We wszystkich uczestniczyło ponad 65 tys. osób – tłumaczył Szymczyk.

CZYTAJ TAKŻE: Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy [+FOTO]

Zaznaczył, że wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości w Polsce były zabezpieczane łącznie przez 13 tys. policjantów. 6,1 tys. policjantów mieliśmy w garnizonie stołecznym, a w całym kraju blisko 7 tys. funkcjonariuszy. Nie odnotowano w zasadzie żadnych incydentów. Przebieg uroczystości był bardzo spokojny – podkreślał komendant główny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szef KGP skomentował też sprawę grupy Obywateli RP, których zatrzymano jeszcze przed rozpoczęciem marszu niepodległości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Ten Marsz Niepodległości będzie wyjątkowy”. Robert Bąkiewicz dla Kresów.pl

45 osób przewieziono do jednostki, by wyjaśnić to zdarzenie. Żadnej z tych osób nie postawiono zarzutów. Wykonano czynności dotyczące ustalenia tożsamości, bo mogło dojść do zakłócenia legalnego zgromadzenia. W stosunku do dwóch osób została wszczęta procedura wyjaśniająca. Na banerze, którzy trzymali, pojawiły się treści, naszym zdaniem, faszystowskie – tłumaczył Szymczyk.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Laszka
  Laszka :

  A w niemieckich mediach wiadomość:

  Ulicami Warszawy przeszli nacjonaliści, prawicowcy.

  Ilustruje to zdjęcie z kobietami, dziećmi, rodzinami idącymi pod biało/czerwonymi flagami.

  Ktoś się chyba szybko zorientował, że zdjęcie nie pasuje do informacji, wiec w trakcie kilkusekundowego przekazu, zostało zmienione na bardziej „pasujące” młodych ludzi z petardami. Uśmiałam się….