Embrion kurczaka cieszy się w Niemczech większą ochroną życia niż embrion ludzki – podkreśla na Twitterze belgijski historyk i filozof prof. David Engels. Odnosi się w ten sposób do prawa zakazującego w Niemczech zabijania piskląt tuż po wykluciu, które zostało uchwalone w maju przez Bundestag.

Jeśli embrion kurzy korzysta z większej ochrony życia niż ludzki, wiadomo, że znaleźliśmy się w najlepszej Europie wszystkich czasów – napisał Engels w środę na Twitterze.

Bundestag przyjął 20 maja ustawę zakazującą od 1 stycznia 2022 r. zabijania nowo narodzonych kurcząt. Jest to powszechna praktyka w przemyśle hodowlanym. Dotyka męskich piskląt, które nie będą znosić jaj, a ich hodowla na mięso byłaby nieopłacalna.

Ustawa przewiduje, że od 2024 r. zakazane będzie także zabijanie embrionów kurzych po 6. dniu inkubacji. Mają być bowiem “wrażliwe na ból od siódmego dnia”.

W Niemczech aborcję można przeprowadzić w przeciągu pierwszych dwunastu tygodni ciąży. Kobieta musi jedynie przedstawić zaświadczenie o odbyciu konsultacji w poradni, której zadaniem jest zachęcenie kobiety do kontynuowania ciąży. Jest wykonywana także w przypadku gwałtu, zagrożenia życia lub zdrowia matki i ciężkich wad płodu.

Engels to wykładowca Wolnego Uniwersytetu Brukselskiego i analityk Instytutu Zachodniego w Poznaniu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że we wrześniu prof. David Engels zwracał uwagę, że wielu Niemców, pod pozorem walki z fikcyjnym niebezpieczeństwem – prawicowym „faszyzmem”, popiera całym sercem autorytarną lewicowość, którą chce także narzucać sąsiadom.

Zobacz także: Niemcy: „Zieloni” znów wyrażają poparcie dla działań lewicowych bojówkarzy z Antify

lfesitenews.com / tagesschau.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply