Nagrania z polsko-białoruskiej granicy przypominają sytuację, z którą mieliśmy do czynienia w przypadku państw Europy Południowej kilka lat temu. Hordy imigrantów szturmują granicę Rzeczypospolitej. Straż Graniczna i Wojsko Polskie dzielnie stawiają im czoła – napisali wszechpolacy w zapowiedzi manifestacji.

Solidaryzujemy się ze Strażą Graniczną i Wojskiem Polskim. Sprzeciwiamy się wszelkim szkodliwym wypowiedziom celebrytów i lewicowych polityków, którzy szkodząc Polsce, nakłaniają do przyjmowania nielegalnych imigrantów, spełniając w ten sposób oczekiwania reżimu Aleksandra Łukaszenki. Widzimy się w sobotę 13 listopada w Warszawie o godzinie 12:00. Dokładna lokalizacja wydarzenia zostanie podana wkrótceczytamy na stronie wydarzenia.

W poniedziałek na Twitterze pojawiły się nagrania przedstawiające rekordową grupę nielegalnych imigrantów, którzy idą w kierunku granicy z Polską. Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski – poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Do wpisu dołączył nagranie przedstawiające bardzo dużą grupę nielegalnych imigrantów, którzy idą w kierunku granicy z Polską.

Cudzoziemcy podejmują pierwsze próby szturmowania polskiej granicy. Polskie służby użyły gazu łzawiącego. MSWiA poinformowało o udaremnieniu próby sforsowania granicy.

Niezależny białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan opublikował w niedzielę nagranie pokazujące, jak uzbrojeni i zamaskowani białoruscy funkcjonariusze przepychają nielegalnych imigrantów przez ogrodzenie obok pasa granicznego. Na nagraniu widać w większości kobiety i dzieci. Wcześniej Tadeusz Giczan informował, że sobotnie duże zebranie migrantów w Mińsku prawdopodobnie miało na celu organizację podróży na przejście Kuźnica-Bruzgi, by próbować przekraczać granicę jedną grupą. Taksówek z migrantami miało być tyle, że aż utworzył się korek. Giczan dołączył do wpisu screen komunikatu opublikowanego w mediach społecznościowych, napisanego w języku arabskim, zachęcającego imigrantów do zebrania się przed Galerią Mińską w celu ustalenia dnia podejścia pod polską granicę.

Szef MON Mariusz Błaszczak skomentował obecną sytuację: „Na granicy pełni służbę już ponad 12 tys. żołnierzy. Podnieśliśmy stan gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspólnie ze służbami MSWiA jesteśmy przygotowani do obrony polskiej granicy”. 

CZYTAJ TAKŻE: NATO potępia działania Białorusi i obawia się eskalacji

W sierpniu br. Straż Graniczna odnotowała ponad 3,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. We wrześniu takich prób było prawie 7,7 tys., zaś w październiku blisko 17,3 tys. Od początku kryzysu migracyjnego wywołanego przez reżim białoruski odnotowano ponad 28,5 tys. prób.

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Napływ nielegalnych imigrantów jest stymulowany przez białoruskie władze. Działania takie Aleksandr Łukaszenko otwarcie zapowiedział jeszcze wiosną. Od tego czasu białoruskie linie lotnicze zwiększyły liczbę połączeń z Bagdadem, a władze Białorusi rozszerzyły program bezwizowej turystyki na obywateli Iranu, Pakistanu, Egiptu, Jordanii i Republiki Południowej Afryki zezwalając na przyjmowanie takich turystów nie tylko w Mińsku ale i na lotniskach w Brześciu i Grodnie położonych przy granicy z Polską.

Jednocześnie polscy liberałowie i lewicowcy nie ustają w krytyce skierowanej w stronę Straży Granicznej i Wojska Polskiego. Ich postawa skrytykowana została m.in. przez prezesa Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowita Przebitkowskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

To właśnie przez takich antypaństwowych i ojkofobicznych kretynów, nie umiejących rozgraniczyć potrzeby mobilizacji elektoratu od zamachu na bezpieczeństwo narodowe, mamy na granicy co mamy. Serio, czas przestać się cackać z tą obcą agenturą – napisał Przebitkowski w odpowiedzi na wpis posła Macieja Gduli.

Wcześniej wszechpolacy krytykowali wrogą polskiej racji stanu postawę polityków lewicowo-liberalnych m.in. poprzez naklejanie na ich biurach poselskich informacji, że to właśnie tam znajduje się delegatura białoruskiej ambasady.

Wszechpolacy z Gdańska gdy prezydent miasta ogłaszała zawiązanie współpracy z proimigrancką Grupą Granica, która wspiera nielegalną imigrację do Polski, wywiesili transparent “Pomóż rodakom, NIE imigrantom”. Dulkiewicz destabilizuje nasz kraj ulegając łukaszenkowskiej propagandzie. Co gorsza, robi to za nasze pieniądze, gdy wciąż wielu mieszkańców Gdańska żyje poniżej normalnych standardów, w mieszkaniach należących do miasta. Jako Narodowcy, Gdańszczanie i po prostu Polacy wysłaliśmy mocny komunikat do Dulkiewicz i wszystkich demoliberaów, dla których sztuczna pomoc ratująca poparcie wyborców jest ważniejsza niż bezpieczeństwo Polaków – poinformowali działacze MW.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply