W nocy z soboty na niedzielę z ośmiu wagonów wysypano kukurydzę. Strona ukraińska twierdzi, że chodzi nawet o 160 ton kukurydzy z Ukrainy. Do zdarzenia doszło w Kotomierzu koło Bydgoszczy. Sprawą zajmuje się policja.

W niedzielę media społecznościowe obiegły materiały przedstawiające zboże wysypane z wagonów na tory kolejowe. Zniszczona została zawartość ośmiu wagonów w pociągu towarowym. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Kotomierzu koło Bydgoszczy. Strona ukraińska podaje, że to kukurydza z Ukrainy, która miała jechać do portu w Gdańsku.

Portal RMF FM podaje, że sprawą zajmuje się policja. Jak czytamy, policjanci otrzymali zgłoszenie rano. Na miejsce wysłano patrol, który zastał znaczną ilość zboża na ziemi.

“Z 8 wagonów znajdujących się na bocznicy kolejowej zostało wysypane zboże. Była to kukurydza. Policjanci pracują na miejscu, zbierają wszelkie informacje dotyczące tej sytuacji” – przekazała Lidia Kowalska z bydgoskiej policji.

Przeczytaj: “Granica jest nieszczelna”. Celnicy apelują do protestujących rolników o pomoc w uszczelnieniu granicy

Próbka wysypanej kukurydzy została pobrana do badań.

Sprawę skomentował na platformie X wicepremier Ukrainy Ołeksandr Kubrakow.

“To czwarty przypadek wandalizmu na polskich stacjach kolejowych. Czwarty przypadek bezkarności i nieodpowiedzialności. Jak długo rząd i polska policja będą pozwalać na ten wandalizm? Po raz kolejny wszystkie te produkty rolne są przewożone w zapieczętowanych wagonach i przewożone tranzytem do innych krajów. Ściśle przestrzegamy prawa. A wy?” – napisał.

Jego zdaniem, wysypano około 160 ton ukraińskiej kukurydzy. Nie sprecyzował, skąd ma dane o tym, ile dokładnie zboża wysypano.

Zobacz także: Protesty rolników w całym kraju. Protestujący zablokowali tory i wysypali ukraińskie zboże z wagonów

rmf24.pl / expressbydgoski.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply