W środę w całej Polsce trwają protesty rolników. Przed domem należącym do marszałka Sejmu Szymona Hołowni rozsypano obornik. Na ogrodzeniu domu zawisły transparenty.

Chodzi o należący do Szymona Hołowni dom, który znajduje się gminie Sidra w powiecie sokólskim na Podlasiu – podały Radio Białystok i isokolka.eu. Przed wejściem do nieruchomości rozsypano obornik, rzucono także kilka opon od ciągników.

Z kolei na płocie domu polityka powieszono transparenty z hasłami: “Zdrajca polskiej wsi” oraz “Rolnicy dziękują za gazowanie i pałowanie w Warszawie”. Ich zdjęcia opublikował portal isokolka.eu.

Drugie z haseł nawiązuje do protestu z 6 marca w Warszawie, gdy doszło do starć z policją. Nagrania pokazywały brutalne zachowanie funkcjonaruszy wobec protestujących, a także m.in. policjantów rzucających przedmiotami w uczestników protestu. Politycy Koalicji Obywatelskiej i PiS oskarżali się wzajemnie o prowokacje.

“W gminie Sidra przed jednym z domów policjanci znaleźli rozrzucony obornik wraz z oponami. Na ogrodzeniu posesji zamieszczono banery” – przekazała w środę Wirtualnej Polsce sierżant sztabowy Magdalena Afonin z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Wirtualna Polska podała, że policjanci prowadzą czynności na miejscu i szukają sprawców. Postępowanie prowadzone jest w związku z przepisami o bezprawnych ogłoszeniach, zanieczyszczeniach miejsc publicznych i zanieczyszczeniach dróg publicznych.

Rolnicy sprzeciwiają się unijnemu Zielonemu Ładowi, importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, ograniczaniu hodowli zwierząt w Polsce. Domagają się też od rządu konkretnych działań w związku z “dramatyczną sytuacją” w rolnictwie.

wprost.pl / wiadomosci.wp.pl / isokolka.eu / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply