We wtorek w całej Polsce trwają protesty rolników. W Medyce przy granicy z Ukrainą protestujący zablokowali transport kolejowy i wysypali zboże z ukraińskich wagonów. W ramach protestu na polskie drogi wyjechało nawet 30 tysięcy ciągników.

Zgodnie z zapowiedziami, we wtorek w całej Polsce trwają protesty rolników. Protestujący sprzeciwiają się napływowi produktów rolnych z Ukrainy oraz polityce klimatycznej Unii Europejskiej. W ramach protestu na polskie drogi wyjechało nawet 30 tysięcy ciągników. Rolnicy zapowiedzieli ponad 200 blokad. “Mówimy stop Zielonemu Ładowi, stop importowi produktów rolnych z Ukrainy, stop ograniczaniu hodowli w Polsce” – podkreśla przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski.

W Medyce przy granicy z Ukrainą protestujący zablokowali transport kolejowy i wysypali zboże z ukraińskich wagonów. Wysypana miała zostać zawartość dwóch wagonów. W ubiegłym tygodniu protestujący ujawnili nagrania pokazujące, że do Polski koleją wjeżdża nielegalnie ukraińskie zboże.

O sprawie napisały także ukraińskie media.

Przeczytaj: “Granica jest nieszczelna”. Celnicy apelują do protestujących rolników o pomoc w uszczelnieniu granicy

Oprócz blokad na kilku przejściach granicznych z Ukrainą, pojawią się one również na drogach dojazdowych do punktów dystrybucji oraz marketów. Protestujący zapowiadali około 200 blokad w całym kraju.

Mapa blokad rolniczych

Rolnicy blokują najważniejsze drogi w całym kraju. Blokady są też na wjazdach do miast i na autostradach.

Blokowane są kluczowe węzły autostradowe, m.in. skrzyżowanie A1 i A2 pod Strykowem, węzeł Emilia na A2 w Łódzkiem i wiele innych wjazdów i zjazdów z autostrad i ekspresówek pod Poznaniem, Warszawą, Toruniem czy Wrocławiem.

Do protestu rolników dołączyli także myśliwi.

Zobacz także: Policja nie chciała dopuścić protestujących rolników do wagonów z ukraińskim zbożem. Interwencja poselska

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply