O miłosierdziu wobec uchodźców mówią środowiska lewicowe, które jednocześnie są za zabijaniem dziecka nienarodzonego. To hipokryzja – stwierdziła Zielińska. – Te środowiska nie czerpią nic z wartości chrześcijańskich, więc nie mają prawa mówić o miłosierdziu.

W środę na antenie TV Republika posłanka Kukiz’15 Elżbieta Zielińska (de domo Borowska) komentowała decyzję Komisji Europejskiej ws. wszczęcia postępowania przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom za niewywiązywanie się z obowiązkowych, unijnych kwot uchodźców. Zgodę w tej kwestii podjął rząd Ewy Kopacz, jednak gabinet Beaty Szydło stwierdził, że nie będzie wywiązywał się z zobowiązań podjętych przez PO-PSL.

– Syryjscy uchodźcy chcą pozostać u siebie. U nas Ci ludzie nie czują się jak u siebie w domu, a część z nich stwarza zagrożenie terrorystyczne – powiedziała posłanka Elżbieta Zielińska (Kukiz’15). Dodała, że „napływ uchodźców stwarza komfortową sytuację dla ludzi, którzy żyją już w Europie i się radykalizują”.

W trakcie rozmowy przypomniano, że zwolennicy decyzji o przyjmowaniu obowiązkowych kwot imigrantów odwołują się m.in. do argumentu o miłosierdziu chrześcijańskim, a także solidarności z krajami zachodnimi.

– Miłosierdzie? Mówią o tym środowiska lewicowe, które jednocześnie są za zabijaniem dziecka nienarodzonego. To hipokryzja – stwierdziła Zielińska. – Te środowiska nie czerpią nic z wartości chrześcijańskich więc nie mają prawa mówić o miłosierdziu.

PRZECZYTAJ: Borowska (Kukiz’15) dla Kresów.pl: rząd PiS sprzedał prawdę o ludobójstwie [NASZ WYWIAD]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Posłanka Kukiz’15 odniosła się również do argumentu o solidarności:

– Polska bardzo dużo daje od siebie i nie jest w Europie „za darmo”. Jesteśmy solidarni w kwestiach, z którymi się zgadzamy. O dotrzymywaniu złych umów nie ma co mówić.

KE wszczyna procedurę

Jak informowaliśmy, w środę Komisja Europejska formalnie wszczęła procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom ws. relokacji uchodźców:

– Komisja wszczęła dziś postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego wobec Polski, Czech i Węgier. Powodem jest niewywiązywanie się tych państw z obowiązków ciążących na nich (…) w sprawie relokacji.

KE uważa, że trzy wymienione przez nią kraje „Wykazały też brak poszanowania dla swoich zobowiązań wobec Grecji, Włoch i pozostałych państw członkowskich”. Wcześniej szef MSZ Węgier Peter Szijjarto nazwał zapowiedzi Komisji Europejskiej ws. rozpoczęcia procedury o naruszenie unijnego prawa wobec krajów odmawiających udziału w relokacji migrantów szantażem.

Przeczytaj: MSZ: decyzja KE ws. Polski, Czech i Węgier pogłębi podziały w UE

Fakt24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz