W ubiegłym roku koszty jednej godziny pracy w Polsce wynosiły przeciętnie 10,7 euro. Średnia unijna w tym zakresie plasuje się na poziomie 27,7 euro. 31,4 euro wyniósł średni koszt godziny pracy w strefie euro. Takie szacunki wynikają z danych Eurostatu. Oznacza to, że pod względem kosztów godziny pracy Polska znajduje się na jednym z ostatnich miejsc wśród państw Unii Europejskiej.

Dane opublikowane we wtorek przez Eurostat sugerują, że na tle innych krajów Europy Polacy są nadal tanią siłą roboczą, ponieważ koszty jednej godziny pracy w Polsce wynosiły przeciętnie w ubiegłym roku 10,7 euro. Unijna średnia jest zaś prawie 3 razy wyższa.

Jak wynika z danych „Eurostatu” najniższe koszty odnotowano w Bułgarii (6 euro), Rumunii (7,7 euro), na Litwie (9,4 euro), na Węgrzech (9,9 euro) i Łotwie (9,9 euro), najwyższe zaś – w Danii (44,7 euro), w Luksemburgu (41,6 euro), Belgii (40,5 euro), we Francji (36,6 euro), Holandii (36,4 euro) i w Szwecji (36,3 euro), w Niemczech (35,6 euro) Austrii ( 34,7 euro), podano w komunikacie.

Zobacz także: Niemieccy rolnicy w strachu – Polacy nie przyjadą w celu zbierania szparagów

W Polsce średnie koszty jednej godziny pracy wynosiły w ubiegłym roku: 10,4 euro (w gospodarce rynkowej). W przemyśle było to 10,5 euro, w budownictwie – 10,1 euro, zaś w usługach – 10,5 euro, podał także Eurostat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ec.europa.eu / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz