Zielonogórscy policjanci zatrzymali Ukraińca, który mając ponad 3 promile, wypadł w poniedziałek z trasy na śliskiej nawierzchni.

Jak poinformowała policja z Zielonej Góry, funkcjonariusze zatrzymali Ukraińca, który mając ponad 3 promile, wypadł w poniedziałek z trasy na śliskiej nawierzchni.

„51-letni obywatel Ukrainy, nie dostosował prędkości do panujących warunków, co spowodowało, że swoim volkswagenem Passatem zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Wykazało ono, że 51-latek kierował mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie” – czytamy.

Zobacz też: Wielkopolska: pijany Ukrainiec uszkodził most i wpadł ciężarówką do rzeki

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3397.49 PLN    (15.44%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W czwartek lubelscy policjanci zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy kierującego mazdą, który w nocy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z renault. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

„Do zdarzenia doszło około godziny 23:00 w miejscowości Korolówka Kolonia na drodze wojewódzkiej numer 812. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mazdą 34-letni obywatel Ukrainy na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem marki Renault Master. Kierował nim 29-letni obywatel Białorusi podróżujący wraz z pasażerką. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący mazdą miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnym areszcie” – poinformowała lubelska policja.

Zobacz też: Pijani Ukraińcy na polskich drogach – nowe zatrzymania

Z kolei w piątek, Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali pijanego obywatela Ukrainy, który kierował ciężarówką wjeżdżającą do Polski z Ukrainy.

„Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło na terenie polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Korczowej. Funkcjonariusza Krajowej Administracji Skarbowej zaniepokoiło nienaturalne zachowanie kierowcy samochodu ciężarowego. Funkcjonariusz nabrał podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy, przewożącego drewno z Ukrainy do Polski. Na miejsce wezwany został policyjny patrol z Radymna. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu” – poinformowało Radio Rzeszów.

Zobacz też: Pijany Ukrainiec spowodował dwie kolizje. Był poszukiwany przez Interpol

Kresy.pl/Radio Rzeszów/Policja.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz