W dniach 22-24 kwietnia turecka marynarka wojenna przeprowadziła trening gotowości operacyjnej do działania na Morzu Egejskim oraz we wschodniej części Morza Śródziemnego. Informację podało w niedzielę na Twitterze ministerstwo obrony Turcji.

Jak poinformowano, w ćwiczeniu wzięło udział 27 okrętów tureckiej marynarki wojennej wspieranych przez lotnictwo w postaci morskich samolotów patrolowych, śmigłowców marynarki wojennej oraz bezzałogowych statków powietrznych. Tureckie ministerstwo obrony podkreśliło, że test wykazał pełną gotowość do działania mimo pandemii koronawirusa.

Turcy zwrócili uwagę, że nie były to jedyne działania ich floty w tym miesiącu. 23 kwietnia trzy tureckie jednostki, – TCG Salihreis, TCG Gaziantep oraz TCG Rüzgar odbyły ćwiczenia razem z włoską fregatą ITS V. Fasan we wschodnej części Morza Śródziemnego.

W regionie eskaluje napięcie, od kiedy Turcja ogłosiła, że nie będzie zatrzymywała na swoim terytorium uchodźców z Syrii, którzy będą chcieli dostać się do Europy. . Regularnie dochodziło do starć między migrantami, a greckimi funkcjonariuszami. Turcy udzielali migrantom aktywnego poparcia, pomagając im dostać się pod samą granicę, a nawet zmuszając do jej przekraczania. Sytuacja w ostatnim tygodniach wzlęgnie się uspokoiła w związku z pandemią koronawirusa, ale w ośrodkach dla imigrantów wciąż dochodzi do zamieszek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz