W czasie poniedziałkowego posiedzenia sejmiku woj. lubelskiego radni zmienili stanowisko z 25 kwietnia 2019 r. w kwestii ideologii LGBT. Dokument nosi aktualnie nazwę: “w sprawie ochrony podstawowych praw i wolności”. Radni wykreślili z dokumentu odniesienia do LGBT.

W poniedziałek sejmik województwa lubelskiego przegłosował zmianę stanowiska z 25 kwietnia 2019 r. “w sprawie wprowadzania ideologii ‘LGBT’ do wspólnot samorządowych”. Dokument nosi aktualnie nazwę: “w sprawie ochrony podstawowych praw i wolności”. Radni wykreślili odniesienia do LGBT – informuje PAP.

Z dokumentu wykreślono odniesienia do LGBT. Zmieniono zapis dotyczący “standardów Światowej Organizacji Zdrowia” oraz “funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. ‘latarników’)”.

“Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań naruszających podstawowe prawa i wolności gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionujących wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerujących w autonomię wspólnot religijnych” – PAP cytuje aktualną wersję uchwały.

Zobacz także: Małopolska „znowelizuje” tzw. uchwałę anty-LGBT. Żądał tego opiekun z ramienia KE

W połowie września br. wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Waldemar Buda (PiS), wysłał pisma do samorządów, które przyjęły uchwały przeciwko ideologii LGBT, prosząc o ich „analizę i weryfikację” pod kątem dyskryminacji. Chodzi o negocjacje z Komisją Europejską ws. unijnych funduszy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Sejmik woj. łódzkiego parł się naciskom KE. Samorządowa Karta Praw Rodzin nie została odwołana

Przypomnijmy, że na początku września Komisja Europejska zawiesiła rozmowy w sprawie funduszy dla polskich województw, których władze przyjęły uchwały sprzeciwiające się postulatom środowisk LGBT. Wcześniej zapowiadała to wiceszefowa KE Vera Jourova.

W lipcu br. Komisja Europejska wszczęła procedurę naruszeniową przeciwko Węgrom i Polsce w sprawie „dyskryminacji osób LGBT”. W przypadku Polski chodzi o „strefy wolne od ideologii LGBT”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: RMF: kilka krajów otwarcie popiera presję Komisji Europejskiej wobec Polski

Czytaj także: PE przyjął rezolucję poparcia dla postulatów ruchu LGBT. Wezwał do podjęcia działań przeciw Polsce, Węgrom i Rumunii

pap / wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply