Sejmik Województwa Łódzkiego nie przyjął w czwartek wniosku o odwołanie uchwały dotyczącej Samorządowej Karty Praw Rodzin, który został zgłoszony przez radnego Koalicji Obywatelskiej.

Uchwała o Samorządowej Karcie Praw Rodzin została przyjęta przez łódzki sejmik w styczniu 2020 roku – przypomina portal TVP Info. Zapisano w niej, że rodzina jest fundamentem ładu społecznego i podstawową wspólnotą społeczną, która stanowi optymalne środowisko rozwoju człowieka. Wniosek o odwołanie uchwały, złożony przez radnego Koalicji Obywatelskiej, został odrzucony w czwartek.

“Nasze województwo jest na liście wstydu, na liście samorządów, do których w tej sprawie pisała KE i Rzecznik Praw Obywatelskich. Ale kluczowe jest to, że powstrzymujemy pomoc finansową dla naszych przedsiębiorców, na odnawialne źródła energii. Apeluję o wycofanie się z tej uchwały, o zagłosowanie zgodnie z sumieniem i interesem województwa” – mówił radny Koalicji Obywatelskiej Marcin Bugajski.

Wiceprzewodniczący Sejmiku Zbigniew Linkowski z PiS wyraził odmienne zdanie na temat przyjętego w ub. roku dokumentu. Podkreślił, że w Karcie Praw Rodzin nie ma żadnych treści, które wykluczałyby kogokolwiek. Zadeklarował jednak, że jego klub pracuje nad “kompromisowym rozwiązaniem”, które zachowując prawa rodzin, nie będzie budzić wątpliwości urzędników unijnych.

Przeciwko odwołaniu Karty Praw Rodzin zagłosowało 17 radnych. 13 głosowało za, a jeden się wstrzymał.

Zobacz także: Małopolska “znowelizuje” tzw. uchwałę anty-LGBT. Zadał tego opiekun z ramienia KE

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ubiegłym tygodniu wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Waldemar Buda (PiS), wysłał pisma do samorządów, które przyjęły uchwały przeciwko ideologii LGBT, prosząc o ich „analizę i weryfikację” pod kątem dyskryminacji. Chodzi o negocjacje z Komisją Europejską ws. unijnych funduszy.

Przypomnijmy, że na początku września Komisja Europejska zawiesiła rozmowy w sprawie funduszy dla polskich województw, których władze przyjęły uchwały sprzeciwiające się postulatom środowisk LGBT. Wcześniej zapowiadała to wiceszefowa KE Vera Jourova.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W lipcu br. Komisja Europejska wszczęła procedurę naruszeniową przeciwko Węgrom i Polsce w sprawie „dyskryminacji osób LGBT”. W przypadku Polski chodzi o „strefy wolne od ideologii LGBT”.

Zobacz także: RMF: kilka krajów otwarcie popiera presję Komisji Europejskiej wobec Polski

Czytaj także: PE przyjął rezolucję poparcia dla postulatów ruchu LGBT. Wezwał do podjęcia działań przeciw Polsce, Węgrom i Rumunii

tvp.info / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply