Sejmik województwa małopolskiego zamierza „znowelizować” tzw. uchwałę anty-LGBT. Poinformował o tym w środę marszałek województwa Witold Kozłowski. Przyznał, że opiekun województwa z ramienia Komisji Europejskiej zajmujący się funduszami oczekuje korekty deklaracji

Marszałek województwa Witold Kozłowski poinformował, że projekt „nowelizacji” był „konsultowany na szczeblu krajowym”. Z uchwały usunięty zostanie fragment dotyczący „obrony przed ideologią LGBT”. Zmiany będą procedowane podczas poniedziałkowej sesji. Kozłowski przyznał, że opiekun województwa z ramienia Komisji Europejskiej zajmujący się funduszami oczekuje korekty deklaracji – podaje portal RMF 24.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

180 PLN    (0.81%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Jest przygotowany projekt, który będzie przedstawiany w poniedziałek na sesji. Zgodnie z oczekiwaniami usunęliśmy wszystkie zapisy dotyczące tych wrażliwych tematów i nieprecyzyjnych terminów, czyli generalnie dotyczących sprzeciwu wobec ideologii LGBT” – oświadczył marszałek województwa.

Doniesienia medialne wskazują, że także sejmik województwa lubelskiego „zmodyfikuje” tzw. uchwałę anty-LGBT.

W ubiegłym tygodniu wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Waldemar Buda (PiS), wysłał pisma do samorządów, które przyjęły uchwały przeciwko ideologii LGBT, prosząc o ich „analizę i weryfikację” pod kątem dyskryminacji. Chodzi o negocjacje z Komisją Europejską ws. unijnych funduszy.

Przypomnijmy, że na początku września Komisja Europejska zawiesiła rozmowy w sprawie funduszy dla polskich województw, których władze przyjęły uchwały sprzeciwiające się postulatom środowisk LGBT. Wcześniej zapowiadała to wiceszefowa KE Vera Jourova.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W lipcu br. Komisja Europejska wszczęła procedurę naruszeniową przeciwko Węgrom i Polsce w sprawie „dyskryminacji osób LGBT”. W przypadku Polski chodzi o „strefy wolne od ideologii LGBT”.

Zobacz także: RMF: kilka krajów otwarcie popiera presję Komisji Europejskiej wobec Polski

Czytaj także: PE przyjął rezolucję poparcia dla postulatów ruchu LGBT. Wezwał do podjęcia działań przeciw Polsce, Węgrom i Rumunii

rmf24.pl / rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz