Sejmik woj. lubelskiego “zmodyfikuje” tzw. uchwałę anty-LGBT – poinformował w niedzielę Onet, powołując się na nieoficjalne doniesienia. Decyzja miała zapaść po piątkowym spotkaniu wiceministra Waldemara Budy z marszałkami województw.

W ubiegłym tygodniu wiceminister funduszy i polityki regionalnej, Waldemar Buda (PiS), wysłał pisma do samorządów, które przyjęły uchwały przeciwko ideologii LGBT, prosząc o ich „analizę i weryfikację” pod kątem dyskryminacji. Chodzi o negocjacje z Komisją Europejską ws. unijnych funduszy. Lubelski marszałek Jarosław Stawiarski miał ugiąć się pod presją partyjnej centrali – podaje Onet. Deklaracja ma zostać zmieniona. Decyzja miała zapaść po piątkowym spotkaniu wiceministra Waldemara Budy z marszałkami województw.

“Na podobny krok w tył PiS zdecydował się w Małopolsce. W poniedziałek zarząd województwa małopolskiego spotka się z radnymi PiS. Tematem spotkania będzie zmiana tzw. uchwały anty-LGBT. A w woj. świętokrzyskim, na wniosek radnych KO i PSL została zwołana nadzwyczajna sesja sejmiku. Powód jest oczywisty – próba uchylenia tzw. uchwały anty-LGBT” – pisze Onet.

Przypomnijmy, że na początku września Komisja Europejska zawiesiła rozmowy w sprawie funduszy dla polskich województw, których władze przyjęły uchwały sprzeciwiające się postulatom środowisk LGBT. Wcześniej zapowiadała to wiceszefowa KE Vera Jourova.

W lipcu br. Komisja Europejska wszczęła procedurę naruszeniową przeciwko Węgrom i Polsce w sprawie „dyskryminacji osób LGBT”. W przypadku Polski chodzi o „strefy wolne od ideologii LGBT”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: RMF: kilka krajów otwarcie popiera presję Komisji Europejskiej wobec Polski

Czytaj także: PE przyjął rezolucję poparcia dla postulatów ruchu LGBT. Wezwał do podjęcia działań przeciw Polsce, Węgrom i Rumunii

onet.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply