Wojciech Sumliński, autor książki m. in. o związkach Bronisława Komorowskiego z WSI, został zatrzymany przez brytyjską służbę graniczną na lotnisku London-Luton.

W piątek miała odbyć się premiera najnowszej książki Sumlińskiego „To tylko mafia”. Na spotkaniu premierowym mieli być obecni przedstawiciele brytyjskiej Polonii.

Sam Sumliński został zatrzymany na Lotnisku. Jak poinformował Marcin Rola z Telewizji wRealu24.tv angielscy urzędnicy pytali Polaka m.in. „czy jest antysemitą?”, a także „czy jest antyfeministą”. Portal dzienniknarodowy.pl informował, że dziennikarz był wypytywany o cel pobytu w Wielkiej Brytanii, kontakty, miejsca prelekcji. Brytyjczycy zarzucili dziennikarzowi bycie „ekstremistą”.

Informacja o zatrzymaniu dziennikarza została potwierdzona przez mec. Jerzego Kwaśniewskiego, prezesa Instytutu Ordo Iuris. Ostatecznie Sumliński został wypuszczony, po interwencji konsula. Nie sprawdziły się wcześniejsze doniesienia i dziennikarz mógł wjechać na teren Wielkiej Brytanii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jednocześnie w piątek miało odbyć się spotkanie z Polonią Leszka Żebrowskiego. Nie doszło ono jednak do skutku, gdyż jak poinformował na Twitterze wszystkie miejsca, gdzie miały się odbyć spotkania, zostały jednak zablokowane. Historyk poinformował, że właściciele lokali, gdzie miały być spotkania, zostali odpowiednio „pouczeni”. I zrezygnowali…

Wcześniej podobna sytuacja dotknęła Rafała Ziemkiewicza, którego spotkania z czytelnikami były odwoływane przez właścicieli lokali, którzy zostali pouczeni przez brytyjską policję.

[AKTUALIZACJA] Już po opublikowaniu artykułu, Wojciech Sumliński zamieści relację z tego, co spotkało go po przybyciu do Wielkiej Brytanii:

Kresy.pl / dorzeczy.pl / dzienniknarodowy.pl / twitter.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz