Doniesienia portalu “Wirtualnemedia.pl” wskazują, że Porozumienie Jarosława Gowina sprzeciwia się nowelizacji ustawy, która ma ograniczyć proceder omijania prawa o wolnych niedzielach przez sieci handlowe. Nad nowelizacją pracują posłowie PiS i NSZZ „Solidarność”.

W minionym tygodniu Janusz Śniadek, poseł Prawa i Sprawiedliwości oświadczył, że nowelizacja ustawy, która ma uszczelnić prawo o wolnych niedzielach, jest już gotowa. Poseł deklarował, że partia rządząca dała zielone światło na nowelizację prawa w tym zakresie. Jan Strzeżek, szef gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Gowina, ujawnił w rozmowie z portalem “Wirtualnemedia.pl” stanowisko Porozumienia w opisywanej sprawie. “Jesteśmy zwolennikami tego, żeby w czasie walki z pandemią koronawirusa nie sprawiać, żeby małe i średnie przedsiębiorstwa miały dodatkowe obostrzenia. Bardziej jesteśmy zwolennikami wspierania przedsiębiorców. W czasie pandemii koronawirusa powinniśmy liberalizować, a nie zaostrzać przepisy dotyczące przedsiębiorców” – oświadczył Strzeżek, cytowany przez medium w piątek.

Dostaliśmy zielone światło na zmianę przepisów dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmumówił we wtorek Janusz Śniadek w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną (DGP). Głównym celem zmian ma być uszczelnienie „furtki”, jaką jest otwieranie sklepów spożywczych w niedzielę pod pretekstem działalności pocztowej. Prace nad nowelizacją ustawy miały nabrać tempa po tym, jak Kaufland ominął przepisy.

DGP dowiedział się, że zgodnie z nowelizacją sklep będzie mógł prowadzić działalność w niedziele niehandlowe jako placówka pocztowa, jeżeli ten rodzaj działalności będzie dla niej dominujący.

Zobacz także: Kaufland po reakcji związków zawodowych i Kościoła wstrzymuje otwarcie sklepów w niedzielę

Przypomnijmy, że według majowych doniesień medialnych z maja br., nawiązanie współpracy z kontrolowaną przez PKN Orlen firmą Ruch w zakresie świadczenia usług pocztowych umożliwi sklepom – m.in. placówkom spożywczym – zalegalizowanie działalności w niedziele objęte zakazem handlu. W ubiegłym tygodniu gośćmi telewizji internetowej Kresy TV były: Marzena Gradecka, twórca Polskiej Grupy Drogeryjnej i prezes sieci Drogerii Jasmin oraz Grażyna Raniewicz-Lis, Prezes PSS „Społem”, które zwracały uwagę, że rząd pozwala obchodzić przepisy gwarantujące wolne niedziele.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Polskie rodzinne sklepy popierają niedziele wolne od handlu

Czytaj także: Media: zakaz handlu daje rekordowe obroty małym sklepikarzom

wirtualnemedia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply