Robert Winnicki apeluje do Pawła Kukiza.

Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki nie zgadza się ze stanowiskiem Pawła Kukiza, który bronił funkcjonariuszy policji po ostatnim incydencie w Gdańsku.

Przeczytaj także:

Zatrzymanie córki radnej PiS podczas antymarszu równości [+VIDEO]

Kukiz do Błaszczaka: Po co ta kontrola w policji?

Kukiz dla Kresy.pl: Policja musi być apolityczna

Błaszczak o obezwładnieniu córki radnej PiS: To barbarzyństwo

„Policję trzeba zbudować od nowa. Nie twierdzę, że nie ma porządnych policjantów, ale cały system, na jakim zbudowana jest ta służba, jest post-milicyjny, głęboko patologiczny”– napisał Robert Winnicki na Facebooku.

Nie chodzi mi tylko o Gdańsk czy Wrocław – ostatnie przypadki. Uleganie politycznym naciskom, wyłapywanie spokojnych, przypadkowych uczestników różnych manifestacji dla „zrobienia statystyk”, nieuzasadniona brutalność, fałszywe oskarżanie przez funkcjonariuszy niewinnych ludzi – z tymi zjawiskami spotykamy się od lat” – stwierdza Winnicki.

Dalej polityk opisuje „super-patologiczny schemat” działania policji.

„Tylko ktoś nie znający realiów, na jakie natrafiają Polacy w kontaktach z policją, albo odwrotnie – zbyt głęboko siedzący w policyjnych klimatach, może brać w obronę rozpowszechnione w tej służbie patologie. Do których dokładkę stanowią patologie sądów i prokuratur. Dzięki temu mamy w Polsce super-patologiczny schemat:
–> skoro policja kogoś zatrzymała
–> to stawia zarzuty (bo przecież się nie myli!)
–> to oczywiste jest, że prokurator go oskarża
–> a sąd skazuje…”

– opisuje cały mechanizm Winnicki.

Lider Ruchu Narodowego zapewnia, że doskonale zna ten temat.

Niech nikt, kolokwialnie rzecz ujmując, nie wciska mi kitu, że z policją jest dobrze – na własnej skórze, po aferze taśmowej i przy Marszach Niepodległości, doświadczyłem, że jest wręcz przeciwnie. A podobne mi doświadczenia dotykały i dotykają tysięcy normalnych, porządnych, polskich patriotów” – pisze Winnicki.

fb.com/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz