Konfederacja zebrała 105 tysięcy złotych dla Polaków na Ukrainie – poinformowało ugrupowanie w środę na konferencji prasowej. Wcześniej 100 tys. złotych ugrupowanie przekazało z własnych środków.

Konfederacja zebrała 105 tysięcy złotych dla Polaków na Ukrainie. Wcześniej 100 tys. złotych ugrupowanie przekazało z własnych środków. W środę w Sejmie została zorganizowana w tej sprawie konferencja z udziałem Roberta Winnickiego i przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

“Przekazaliśmy sto tysięcy złotych i poprosiliśmy, żeby pomogli nam państwo przekazać drugie tyle. Udało się to” – powiedział poseł Robert Winnicki. Poseł Konfederacji powiedział, że konferencja w Sejmie jest po to, by wszyscy dowiedzieli się, na co te pieniądze zostały konkretnie przekazane.

“Konfederacja staje zawsze po stronie Polski i Polaków, niezależnie od tego, czy są to Polacy mieszkający w kraju, czy poza granicami. Polski rząd nie wywiązuje się z tej pomocy, dlatego wzięliśmy sprawy w swoje ręce” – powiedział mec. Marek Szewczyk, prezes Fundacji Piastowskiej, która formalnie zajęła się całą zbiórką pieniędzy. Szewczyk potwierdził, że całość kwoty zostaje przekazana organizacjom wspierającym Polaków na Ukrainie. “Nie pobieramy żadnej prowizji, żadnych opłat i ukrytych kosztów. Zebraliśmy równo 105 tysięcy złotych”.

Pani Stanisława Wojciechowicz, reprezentują Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich powiedziała, że Polacy na Ukrainie najbardziej potrzebują jedzenia, leków, ciepłych ubrań czy pieluch dla dzieci. Są także problemy z zapłaceniem rachunków za gaz i energię. “Wykorzystamy te pieniądze do tego, że kupować nie tylko jedzenie i środki czystości, ale też agregaty prądotwórcze, świece, lampy, wszystko co pomoże przetrwać zimę” – mówiła.

Zobacz też: Uczniowie z Ukrainy napisali donos na nauczycielkę. Interwencja Grzegorza Brauna [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply