Według danych strony numbeo.com bezpieczeństwo w Szwecji i Francji należy do najniższych w Europie.

Dane strony numbeo.com pochodzą z ankiet wypełnianych przez użytkowników strony. Wielokrotnie w przeszłości powoływały się na nie takie tytuły jak  Forbes czy Business Insider. Były one wykorzystywane także m.in. przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy czy Bank Światowy. 

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Dane dotyczące bezpieczeństwa przedstawia się za pomocą wskaźnika, które wartość waha się od 0 do 100. Im wyższa wartość tym bezpieczniejszy jest dany kraj. Wynik Szwecji wyniósł 52, Francji jeszcze mniej – 48,01. Wyższą pozycję zajęła Ukraina – 52,58 i m.in. Albania – 57,47 czy Mołdawia – 53,65.

CZYTAJ TAKŻE: Szef szwedzkiej policji: wzrost przestępczości wynika z imigracji i braku integracji

Zobacz: W „wielką podmianę” ludności kraju wierzy 61% Francuzów

W krajach Zachodu niski poziom bezpieczeństwa odnotowano także w Wielkiej Brytanii – 53,93.

Wskaźnik bezpieczeństwa wedle numbeo.com

Najwyższe wskaźniki bezpieczeństwa odnotowano w Szwajcarii – 78,38; Słowenii – 77,72 i Estonii – 76,29. Inne bezpieczne kraje to Islandia, Chorwacja, Czechy, Austria i Dania. Polska uzyskała wynik 69,5.

Wskaźnik bezpieczeństwa tworzy się na podstawie ankiet, które wypełniają odwiedzający stronę numbeo.com. Pytania są podobne do tych w badaniach naukowych. Głos w ankiecie jest zapisywany jako liczba z przedziału [-2, +2], gdzie -2 oznacza ocenę zdecydowanie negatywną, a +2 – zdecydowanie pozytywną. Następnie ankiety są filtrowane pod kątem wyeliminowania spamu. Na aktualny wskaźnik danego kraju wpływają ankiety przeprowadzone w ciągu ostatnich 36 miesięcy. Indeks bezpieczeństwa jest odwrotnością indeksu przestępczości (indeks bezpieczeństwa = 100 – indeks przestępczości).

Jak podkreślono na stronie numbeo.com, ankiety mogą być lepszym miernikiem od oficjalnych danych, ponieważ nie bazują na zaniżonych danych policji, nie są sfałszowane i są porównywalne ponieważ stosują te same kryteria.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy dominują wśród „kurierów” nielegalnych imigrantów w Polsce

Kresy.pl / numbeo.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz