Niemiecki oddział firmy Vodafone zaprzestał dystrybucji chińskiej państwowej telewizji CGTN w swoich usługach kablowych w wyniku sporu między Wielką Brytanią a Chinami – poinformował w piątek Reuters.

Jak poinformowała w piątek agencja prasowa Reuters Niemiecki oddział firmy Vodafone zaprzestał dystrybucji chińskiej państwowej telewizji CGTN w swoich usługach kablowych w wyniku sporu między Wielką Brytanią a Chinami.

Jednostka brytyjskiej grupy telekomunikacyjnej Vodafone przekazała w piątek, że ma nadzieję na przywrócenie CGTN do swoich usług, ale obecnie nie ma na to ważnej licencji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W zeszłym tygodniu Wielka Brytania cofnęła licencję, która zezwalała na rozpowszechnianie CGTN w Wielkiej Brytanii. To wywołało protesty ze strony Chin, które w piątek zablokowały BBC i jej sieci telewizyjne i ograniczyły jej zasięg w Hongkongu.

Rzecznik organów regulacyjnych w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, jednym z regionów, w których CGTN był do tej pory dostępny, powiedział, że CGTN był rozprowadzany w Niemczech na podstawie brytyjskiej licencji.

Zgodnie z warunkami umowy z 1989 roku w sprawie „telewizji transgranicznej”, utworzonej pod egidą Rady Europy, której Wielka Brytania pozostaje członkiem, licencja na dystrybucję w jednym kraju europejskim ma zastosowanie na większości kontynentu – co oznacza, że ​​CGTN może teraz być zmuszony do zejścia z anteny w całym regionie.

Zobacz też: Wielka Brytania zwiększy swoją zdolność do radzenia sobie z zagrożeniami ze strony Rosji i Chin w przestrzeni kosmicznej

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Umowa została podpisana przez wszystkie kraje Unii Europejskiej, a także wiele krajów spoza UE, w tym większość krajów bałkańskich i Ukrainę.  „Obecnie prowadzimy rozmowy na temat cofnięcia licencji zarówno z regionalnymi władzami medialnymi, jak i przedstawicielami nadawcy w celu wyjaśnienia sytuacji prawnej” – przekazał Vodafone.

CGTN nie odpowiedział na przesłaną pocztą elektroniczną prośbę o komentarz. Vodafone jest drugą po China Mobile, największą na świecie firmą zajmującą się usługami telekomunikacyjnymi.

Zobacz też: Wielka Brytania wydaliła w ubiegłym roku trzech chińskich szpiegów podających się za dziennikarzy

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz