Były ukraiński minister transportu Jewhen Czerwonenko wskazuje, że ukraiński transport traci na graniu kartą Bandery i Szuchewycza.

Zdaniem Czerwonenki nikt na Ukrainie nie planuje na więcej niż dwa dni do przodu. We Lwowie, na wszystkich naszych zachodnich granicach – stoi tysiące ciężarówek, ponieważ zagraliśmy kartą Bandery i Szuchewycza. Przez to całkowicie zablokowaliśmy sobie drogę do Europy. A wcześniej dzięki majdanowi straciliśmy naszą drogę tranzytową do krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. A przez to ukraiński sektor transportowy, który jako jedyny miał znaczenie we Lwowie, jest skazany na wymarcie – tłumaczy polityk.

Jeżeli nie wygra zdrowy rozsądek, to setki tysięcy ludzi pozostanie bez pracy, a rodziny stracą źródła utrzymania – ostrzegł Czerwonenko. Ukraiński polityk podkreślił jednak, że problem z transportem jest złożony.

CZYTAJ TAKŻE: Celnicy PL alarmują: większość transportu z Ukrainy wjeżdża do Polski bez kontroli

Z powodu prób zaspokojenia politycznego elektoratu na zachodniej Ukrainie straciliśmy mnóstwo pieniędzy i wspaniałą przyszłość. Prawie straciliśmy nasz transport – powiedział Jewhen Czerwonenko.

Przypomniał także, że w czasie kiedy on pełnił funkcję ministra transportu (w 2005 roku) przez miesiąc ukraińscy przewoźnicy przewozili 5 milionów ton towaru, a obecnie liczba ta wynosi 250 tysięcy ton.

Kresy.pl / zik.ua

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Gaetano
    Gaetano :

    Widzisz ukru, nie czeka was w ukradzionym innym kraju – żarcie historii „wspaniała przyszłość”, co poniekąd sam przyznajesz. Wychodzi na to, że wasz stepowy, zdziczały lud potomków rezunów i ukrowskiej czerni jest „skazany na wymarcie” pod polskim, węgierskim, rumuńskim i rosyjskim butem.

  2. Mazowszanin jeden
    Mazowszanin jeden :

    Jeżeli poziom szarej strefy na Ukrainie jest 75%, to i tak porównanie tonaży z 2005 roku i 2017 roku wypada niekorzystnie dla ukraińskich transportowców. Nawet oficjalne 1:20, a tylko 1:4 uwzględniające szarą strefę 75% pokazuje upadek gospodarki. Ale co tam, grunt, że są teraz pomniki Bandery i ulice Szuchewycza! Nikt tak sam nie rozwali sobie państwa jak oni sami. Ruina Ukrainy bis.