Mychajło Fedorow, minister cyfryzacji Ukrainy w nagraniu zamieszczonym w poniedziałek na Twitterze podziękował Elonowi Muskowi za akumulatory Tesla Powerwall. Nie wymienił Polski, która zapłaciła za akumulatory.

W poniedziałek na Twitterze Mychajło Fedorow, minister cyfryzacji Ukrainy podziękował Elonowi Muskowi za ponad 500 akumulatorów Tesla Powerwall. Nie wymienił Polski, która zapłaciła za akumulatory.

Na fakt ten uwagę zwróciła część internautów komentujących nagranie:

Fedorow to samo nagranie zamieścił na platformie Telegram, tam opatrzył je dłuższym komentarzem, w którym dziękuje Polsce: “Dziękujemy polskiemu rządowi, Narodowemu Instytutowi Telekomunikacji i sekretarzowi stanu ds. cyfryzacji Januszowi Cieszyńskiemu za Tesla Powerwall. Dziękujemy firmie Tesla za szybką reakcję i super warunki. Fundacjom Direct Relief i Jewhen Piwowarow za pomoc w logistyce i szkoleniach. Nadal angażujemy się w najlepsze rozwiązania technologiczne, aby pomóc Ukrainie pewnie przetrwać jesień i zimę” – oświadczył.

Fedorow wyraził opinię, że to skuteczne narzędzie w czasie “rosyjskiego terroru rakietowego”. Baterie mają dostarczać energię elektryczną do szkół, szpitali i przedszkoli. Tesla Powerwall mogą być ładowane przy użyciu zwykłej energii elektrycznej i dostarczają zasilanie przez 14 godzin.

“Dzięki nim lekarze będą ratować życie, nauczyciele będą prowadzić lekcje, a Ukraińcy pozostaną w kontakcie dzięki nieprzerwanemu działaniu Starlink w niektórych lokalizacjach” – napisał.

Jak informuje Tesla na swojej stronie internetowej, Powerwall to bateria, która magazynuje energię, wykrywa przerwy w dostawie prądu i automatycznie staje się źródłem energii. W przeciwieństwie do generatorów bateria Powerwall umożliwia korzystanie z oświetlenia i ładowanie telefonów bez hałasu, użycia paliwa i konieczności konserwacji.

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply