Straż Graniczna zatrzymała na terenie województwa mazowieckiego obywatela Ukrainy. Mężczyzna był zaangażowany w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy naszego państwa. Zorganizował co najmniej pięć nielegalnych przekroczeń granicy Polski. Decyzją sądu trafił do aresztu.

Zatrzymanie obywatela Ukrainy miało miejsce 17 stycznia br. „Mężczyzna podejrzany był o zorganizowanie co najmniej pięciu przekroczeń granicy państwowej z Białorusi do Polski kilkuosobowym grupom cudzoziemców wbrew obowiązującym przepisom. Czynności dokonane zostały w ramach prowadzonego śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Hajnówce” – poinformowała Straż Graniczna we wtorkowym komunikacie.

W  trakcie prowadzonych czynności zatrzymany złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Decyzją Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy i umieszczony w Areszcie Śledczym w Hajnówce.

Zobacz także: Kolejni Ukraińcy zatrzymani za przemyt nielegalnych imigrantów

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Straż Graniczna zatrzymała w Lublinie obywatela Egiptu zaangażowanego w organizowanie nielegalnej imigracji. Egipcjanin trafił do aresztu. SG nie wyklucza kolejnych zatrzymań w prowadzonej sprawie.

Jak informowaliśmy, w lipcu ub. roku funkcjonariusze Straży Granicznej we współpracy z Policją w ramach działań koordynowanych przez Europol rozbili transgraniczną grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów-obywateli państw Bliskiego Wschodu z Białorusi do krajów Europy Zachodniej.

Wspólne działania służb polskich i zagranicznych przeprowadzono w ramach tzw. Common Action Day, symultanicznie w kilku państwach członkowskich UE. W ich wyniku zatrzymano 10 osób w Polsce oraz jedną w Wielkiej Brytanii na podstawie niemieckiego nakazu. Łącznie przeszukano 28 miejsc (22 w Polsce , 4 na Litwie i 2 w Niemczech). W ramach przeszukań zatrzymano sprzęt elektroniczny, różne dokumenty, dowody przekazania pieniędzy i gotówkę.

Zobacz także: Polskie służby alarmują. Nowy szlak dla nielegalnych imigrantów

podlaski.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz