Straż Graniczna zatrzymała w Lublinie obywatela Egiptu zaangażowanego w organizowanie nielegalnej imigracji. Egipcjanin trafił do aresztu. SG nie wyklucza kolejnych zatrzymań w prowadzonej sprawie.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Placówki SG w Czeremsze współdziałając z Wydziałem Zabezpieczenia Działań Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali w Lublinie 39-letniego obywatela Egiptu. „Mężczyzna zaangażowany był w organizowanie nielegalnego  przekraczania granicy naszego państwa. Jest to kolejna osoba zatrzymana przez funkcjonariuszy z Czeremchy w związku z prowadzoną sprawą. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że zatrzymany mężczyzna czerpał korzyści finansowe z koordynowania i organizowania transportów nielegalnych migrantów do Niemiec” – podała Straż Graniczna w poniedziałkowym komunikacie.

Po przedstawieniu zarzutów prokuratura skierowała wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Egipcjanina. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy.

Straż Graniczna nie wyklucza kolejnych zatrzymań w prowadzonej sprawie.

Przypomnijmy, że w lipcu ub. roku funkcjonariusze Straży Granicznej we współpracy z Policją w ramach działań koordynowanych przez Europol rozbili transgraniczną grupę przestępczą zajmującą się przemytem migrantów-obywateli państw Bliskiego Wschodu z Białorusi do krajów Europy Zachodniej.

Wspólne działania służb polskich i zagranicznych przeprowadzono w ramach tzw. Common Action Day, symultanicznie w kilku państwach członkowskich UE. W ich wyniku zatrzymano 10 osób w Polsce oraz jedną w Wielkiej Brytanii na podstawie niemieckiego nakazu. Łącznie przeszukano 28 miejsc (22 w Polsce , 4 na Litwie i 2 w Niemczech). W ramach przeszukań zatrzymano sprzęt elektroniczny, różne dokumenty, dowody przekazania pieniędzy i gotówkę.

Zobacz także: Kolejni Ukraińcy zatrzymani za przemyt nielegalnych imigrantów

podlaski.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz