Ukraińscy pogranicznicy podczas przeszukania znaleźli 10 dronów, które miały służyć przemytnikom do przerzutu podrobionych wyrobów tytoniowych przez granicę.

O zlikwidowaniu małej flotylli dronów wykorzystywanych do przemytu poinformowała we wtorek rano Państwowa Straż Graniczna Ukrainy. Jak podano, bezzałogowce w postaci małych samolotów i tzw. multikopterów (wielowirnikowców) odkryto podczas wykonywania czynności w ramach śledztwa dotyczącego nielegalnego obrotu znakami akcyzowymi, czyli podrabiania ich oraz przemytu.

Łącznie znaleziono 10 dronów, które według podejrzeń ukraińskich służb mogły być wykorzystywane do nielegalnego transportu podrobionych wyrobów tytoniowych przez granicę.

Ukraińscy pogranicznicy dokonali przeszukania w miejscach, gdzie jak podejrzewano, mogą znajdować się gromadzone nielegalnie towary objęte akcyzą wraz ze środkami umożliwiającymi ich nielegalny przerzut przez granicę. Działania te wykonywali funkcjonariusze Zachodniego Wydziału Regionalnego i Oddziału Lwowskiego ukraińskiej straży granicznej we współpracy z policją, pod nadzorem prokuratury we Włodzimierzu Wołyńskim. Jak podano, działania śledcze są w toku.

Straż Graniczna Ukrainy zaznacza, że jej funkcjonariusze coraz częściej ujawniają próby nielegalnego przerzutu towarów, zazwyczaj papierosów, przy pomocy bezzałogowców. Od początku roku na granicy ukraińskiej zatrzymano już 12 takich dronów.

Według stacji RMF FM, skonfiskowane ostatnio drony miały służyć do przemytu papierosów do Polski.

Jak pisaliśmy wcześniej, zdaniem ekspertów, rocznie na Ukrainę trafiają towary z przemytu o szacowanej wartości 10 mld dolarów, a ok. 50-70 proc. całości sprzętu w niektórych kategoriach towarów została sprowadzona i sprzedana nielegalnie.

Czytaj także: Ukrainiec próbował przemycić do Polski ponad 10 tys. maseczek medycznych [+FOTO]

Zobacz: Dorohusk: udaremniono próbę przemytu rekordowej partii bursztynu z Ukrainy

Przeczytaj również: Ukraina: udaremniono próbę przemytu do Rosji komponentów samolotów wojskowych

dpsu.gov.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply