Departament Obrony USA nie posiada dowodów na to, że ataki na amerykańskich żołnierzy są finansowane przez Rosję – oświadczył w środę na Twitterze szef Pentagonu Mark Esper.

Szef Pentagonu Mark Esper poinformował w środę na Twitterze, że Departament Obrony USA nie posiada dowodów na finansowanie przez Rosję ataków na amerykańskich żołnierzy.

“Pragnę zapewnić wszystkich naszych żołnierzy, że ministerstwo traktuje bardzo poważnie wszystkie potencjalne zagrożenia dla personelu wojskowego USA” – napisał Esper na Twitterze.

Jak pisaliśmy, niektóre amerykańskie media, m.in. dziennik “New York Times”, informowały, powołując się na źródła wywiadu USA, że Rosja opłacała bojowników sprzymierzonych z Talibami, a także zwykłych kryminalistów, aby ci dokonywali ataków na amerykański i NATO-owski personel wojskowy w Afganistanie.

Informowaliśmy, że doniesieniom amerykańskiej prasy zaprzeczył Kreml.

„Zwróciliśmy uwagę na kolejną porcję fejk newsów zamieszczonych w przestrzeni medialnej przez amerykańską społeczność wywiadowczą (…)” – czytamy w komunikacie na ten temat. „Ten bezpretensjonalny fejk jasno pokazuje niskie zdolności intelektualne propagandzistów amerykańskiego wywiadu, którzy muszą wymyślać takie nonsensy zamiast opracować coś bardziej wiarygodnego. Niemniej jednak, czego innego można by się spodziewać od agencji wywiadowczej, która nędznie zawiodła w 20-letniej wojnie w Afganistanie” – odpowiedziała strona rosyjska.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szef komisji wywiadu amerykańskiej Izby Reprezentantów powiedział we wtorek, że prezydent USA Donald Trump powinien nałożyć na Rosję sankcje z powodu finansowania ataków na żołnierzy USA w Afganistanie.

twitter.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply