Nowe badanie organizacji pozarządowej „Kinderhilfswerk Plan” sugeruje, że kobiety w Niemczech w większości nie są w stanie poruszać się po dużych miastach bez ryzyka werbalnego lub fizycznego molestowania. Co czwarta kobieta zgłasza doświadczanie molestowania seksualnego w swoim mieście – poinformowało w środę Deutsche Welle.

Jak poinformował w środę portal Deutsche Welle, według badania organizacji pozarządowej „Kinderhilfswerk Plan” prawie żadna kobieta nie czuje się bezpiecznie podróżując po dużych niemieckich miastach, takich jak Hamburg, Berlin, Kolonia i Monachium.

W ramach badania, nazwanego „bezpieczeństwo w mieście”, prawie 1000 kobiet w wieku 16-71 lat poproszono o umieszczenie znaczników na interaktywnej mapie w miejscach w mieście, które uznały za bezpieczne lub niebezpieczne. Osiemdziesiąt procent z łącznie 1267 oznaczonych miejsc zostało sklasyfikowanych jako niebezpieczne, z powodów takich jak napastowanie słowne podczas biegania w parku, słabo oświetlone ulice, prześladowanie lub niechciany dotyk o charakterze seksualnym.

Zobacz też: Festiwal przemocy w niemieckim Essen

„Z naszego badania wynika, że ​​dziewczęta i kobiety nie czują się tak naprawdę bezpiecznie ani nie mogą swobodnie poruszać się po swoim mieście. Średnio każdy z respondentów zaznaczył jedno niebezpieczne miejsce w swojej okolicy” – poinformowała Maike Röttger, dyrektor Kinderhilfswerk Plan w Niemczech .

„Co czwarta kobieta doświadczyła molestowania seksualnego, a co piąta kobieta była śledzona, obrażana lub grożono jej” – przekazała Röttger, dodając, że wyniki badań są niepokojące.

Najczęstszymi powodami poczucia zagrożenia były spotkania z osobami będącymi pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, źle oświetlone ścieżki i parki oraz tereny miast, na których w nagłych wypadkach nie byłaby dostępna pomoc.

Zobacz też: Niemcy: kompania „hajlujących komandosów” przestaje istnieć

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Röttger wezwała do działania, mówiąc, że każda dziewczyna i każda kobieta mają prawo swobodnie i bez strachu poruszać się po swoim mieście. Przekonywała, że ​​powinny być włączone w planowanie i kształtowanie ich miejskiego otoczenia, aby były bezpieczniejsze. Wezwała również do zmiany myślenia o rolach płciowych, mówiąc, że wielu chłopców i mężczyzn nadal uważa, że ​​molestowanie kobiet jest w porządku. „U podłoża stereotypów i dyskryminacji dziewczęta i kobiety nie mogą czuć się bezpiecznie”.

Według badań kobiety czuły się najbardziej zagrożone po zmroku, przy 806 z 1014 negatywnych zaznaczeń wskazywało na wieczory lub noce, a tylko 208 dotyczyło pory dnia.

Zobacz też: Niemcy: setki osób protestowało w Stuttgarcie przeciwko obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa

Kresy.pl/DW.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz