Niemieckie ministerstwo gospodarki podało zmienioną prognozę ekonomiczną na 2020 rok – przekazuje w środę portal WNP. Produkt krajowy brutto ma się zmniejszyć o 6,3 procenta względem 2019 roku. Oznacza to, że będzie to najgorszy rok dla powojennej gospodarki Niemiec.

Zdaniem niemieckiego ministerstwa gospodarki, 2020 rok będzie najgorszym okresem dla gospodarki RFN od zakończenia wojny – przekazuje portal. Pandemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane sprawiły, że PKB Niemiec skurczy się o 6,3 proc. względem 2019 roku.

Zobacz też: Ministerstwo Finansów: W 2020 roku PKB spadnie o 3,4 proc.

Na 2019 rok ministerstwo pierwotnie przewidywało 1,1-procentowy wzrost gospodarki. Ekonomiści oczekują, że po zakończeniu kwartału sytuacja się znacznie polepszy. Rządowi analitycy oczekują, że 2021 roku nastąpi radykalne przebudzenie gospodarki i dojdzie do wzrostu PKB o 5,2 procent.

Podobne dane opublikował Niemiecki Instytut Badań Gospodarczych, według instytutu gospodarka RFN skurczy się o ponad 6 procent, w drugim kwartale spadek ma wynieść nawet 10 procent. Największy spadek PKB po II wojnie światowej został odnotowany w Niemczech w 2009 roku podczas kryzysu finansowego. Wyniósł on wtedy 5,7 procent.

Zobacz też: Niemcy w kryzysie: oduczyli się gotować i są wykończeni zdalnym nauczaniem

W tym samym czasie, minister spraw zagranicznych Hiko Maas ogłosił przedłużenie ostrzeżenia o zagranicznych podróżach. Obostrzenia potrwają przynajmniej do czerwca. „Wciąż nie jesteśmy w sytuacji, w której możemy rekomendować podróże zagraniczne bez obaw” – informował.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szef niemieckiego ministerstwa zdrowia Jens Spahn poinformował w środę, że koniec pandemii w Niemczech jest jeszcze odległą sprawą. Minister przekazał także, że państwo zakupi dodatkowe szczepionki na grypę. Służba zdrowia nie chce sobie pozwolić żeby sezon zachorowań odbił się na przepustowości szpitali.

„To byłoby wielkie wyzwanie dla systemu służby zdrowia, gdyby musiał mieć do czynienia z falą grypy i falą koronawirusa jednocześnie” – poinformował.

Zobacz też: Niemcy ponownie apelują o otwarcie granic dla pracowników transgranicznych

Kresy.pl/WNP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz