Niemiecki koncern farmaceutyczny BioNTech ogłosił, że rozpoczął testowanie na ludziach szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi.

Informację o rozpoczęciu testów BioNTech podał w środę portal tureckiej telewizji TRT World. Niemiecką firmą zarządza bowiem immunolog tureckiego pochodzenia Ugur Sahin. Firma ta opracowuje szczepionkę we współpracy z amerykańskim koncernem Pfizer. Testy nowego specyfiku będą prowadzone na 12 ochotnikach. Pierwsi testowani to osoby zdrowe.

Jak podała niemiecka spółka kolejnym etapem przygotowywania szczepionki określanej obecnie numerem BNT162 będzie rozszerzenie testów na grupę dwustu ochotników w wieku 18-55 lat. BioNTech chce testować szczepionkę nie tylko na ochotnikach z Niemiec ale także na Amerykanach, jednak ciągle oczekuje na zgodę amerykańskiego urzędu regulacyjnego kompetentnego w tej kwestii.

TRT World przypomina, że wiele firm farmaceutycznych przystąpiło do prac nad szczepionką przeciwko koronawirusowi, którym zaraziło się na całym świecie już ponad 3,1 mln osób i który spowodował śmierć ponad 219 tys. ludzi. Według wyliczeń portalu obecnie realizowanych jest ponad 80 projektów badawczych dotyczących tej kwestii. Aby sprostać wyzwaniu niektórzy rywale rynkowi łączą siły, tak jak zrobiły to w wcześniej w tym miesiącu koncerny GSK i Sanofi.

Jednak nawet największy koncern zajmujący się produkcją szczepionek, amerykański GlaxoSmithKline sugeruje, że nie można się spodziewać masowej produkcji szczepionki przeciw SARS COVID-19 przed drugą połową przyszłego roku. Taki pogląd wyraziła prezes koncernu Emma Walmsley.

Czytaj także: Na Białorusi jest już więcej zakażonych koronawirusem niż w Polsce

trtworld.com/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply