Pałac Hofburg, w którym urzęduje austriacki prezydent Alexander Van der Bellen został w środę ewakuowany – przekazuje Agencja Prasowa Reuters. W mailu skierowanym do zarządu pałacu pojawiły się groźby o podłożeniu bomby.

Prezydent Austrii został w środę ewakuowany po tym jak do zarządu Pałacu Hofburg, w którym urzęduje, wpłynęły groźby o ataku bombowym – przekazuje Reuters.

Pogróżki były skierowane przeciwko pałacowi, gdzie oprócz urzędu prezydenta mieści się siedziba Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie i tymczasowa sala obrad niższej izby parlamentu austriackiego.

Zobacz też: Austria otworzy placówki kulturalne dopiero w połowie maja

“Pogróżki były przesłane drogą mailową do Pałacu Hofburg” – przekazał rzecznik prasowy policji. “Ewakuacja odbyła się sprawnie, a cały obszar został sprawdzony”.

Prezydent Van der Bellen, były przywódca lewicowej partii Zieloni, został ewakuowany. Informację tą potwierdził przedstawiciel jego urzędu, dodał jednak, że nie są mu znane szczegóły pogróżek, ani w jaki cel miały być wymierzone.

Zobacz też: Austria i Włochy rozpoczęły stopniowe „odmrażanie” gospodarki. Otwarto część sklepów

Część kompleksu jest tymczasowo zajmowana przez parlament, ponieważ jego zwyczajowa siedziba obchodzi prace renowacyjne. Austriaccy parlamentarzyści nie zostali jednak ewakuowani, tymczasowa siedziba miała być bezpieczna.

Biura rządu kanclerza Sebastiana Kurza są oddzielone od pałacu niewielkim placem. Policja zabezpieczyła siedzibę kanclerza i odgrodziła ją miejsca podejmowania czynności służbowych.

Zobacz też: Austria: 0,33 proc. populacji zarażone koronawirusem, oficjalnie wykrywa się dużo mniej niż połowę przypadków

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply