Mający dwudziestoletnią tradycję festiwal „Essen Original”, imigranci zamienili w pasmo kradzieży i napadów na tle seksualnym.

Organizatorzy festiwalu „Essen Original” przyznają, że jeszcze nigdy nie spotkali się z taką falą przestępczości w czasie tej imprezy. „Nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy czegoś takiego” – portal Diewesten.de cytuje słowa Dietera Groppe, szefa Essen Marketing Gesellschaft (EMG), które organizuje festiwal.

Policja w Essen odnotowała już 20 zgłoszeń w sprawie kontuzji i uszkodzeń ciała, głównie przy próbach kradzieży. Wraz z upływem czasu coraz więcej jest także zgłoszeń przypadków napastowania i ataków na tle seksualnym na uczestniczące w festiwalu kobiety. Niemki miały padać ofiarą „mężczyzn o wyglądzie imigrantów”. Imigranci atakowali także towarzyszących im miejscowych mężczyzn.

Jak do tej pory zatrzymano 7 osób podejrzanych o popełnienie przestępstw. Wszyscy zostali zwolnieni jeszcze przed końcem tygodnia po przeprowadzonych przesłuchaniach. Wiadomo już, że co najmniej cztery to osoby pochodzenia arabskiego ze statusem uchodźcy, które przybyły do Niemiec z Bliskiego Wschodu i Maghrebu.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

W relacjach uczestników i funkcjonariuszy powtarza się motyw osaczania przez młodocianych mężczyzn o ciemnej karnacji kobiet a nawet nieletnich dziewcząt i napastowanie poprzez dotykanie intymnych części ciała. Najmłodsza zaatakowana miała 16 lat. Przypomina to zajścia do których doszło na przełomie 2015 i 2016 roku w Kolonii, w czasie zabawy noworocznej. Do podobnych zdarzeń dochodziło jednak także w Austrii, Finlandii i Szwajcarii.

derwesten.de/kresy.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz