Gdyby w wyborach do Sejmu Zjednoczona Prawica poszła oddzielnie, 39,34 proc. ankietowanych oddałoby głos na Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, który został wykonany na zlecenie „Super Expressu”. Dotychczasowi koalicjanci PiS znaleźliby się poza Sejmem.

W razie oddzielnego startu do Sejmu, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 39,34 proc. głosów – Polska Agencja Prasowa (PAP) przytacza wyniki sondażu Instytutu Badań Pollster, które zostały opublikowane w środowym wydaniu „Super Expressu”. Na Koalicję Obywatelską (Platforma, Nowoczesna, Zieloni) głos oddałoby 24,24 proc. ankietowanych. Na 9,91 proc. głosów mogłaby liczyć Polska 2050 (Szymona Hołowni).

Kolejne miejsca zajęły: Konfederacja (8,49 proc.), Lewica (8,35 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska (5,72 proc.), Solidarna Polska (2,35 proc.) oraz Porozumienie (0,69 proc.).

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 21-22 września 2020 r. na próbie 1076 dorosłych Polaków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wyniki opublikowanego kilka dni temu sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” również sugerowały, że gdyby Prawo i Sprawiedliwość startowało w najbliższych, ewentualnych przyspieszonych wyborach parlamentarnych bez koalicjantów, poza Sejmem znalazłyby się Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława Gowina.

Także według wyników sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski, gdyby wybory odbyły się teraz, partie Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry nie znalazłyby się w Sejmie. Poniżej progu wyborczego uplasowałby się także PSL.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy nastąpił po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Pomimo dyscypliny głosowania 38 posłów klubu PiS opowiedziało się przeciw noweli. Przeciw nowelizacji ustawy głosowali wszyscy posłowie Solidarnej Polski, a także dwóch posłów Porozumienia (15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu).

Zobacz także: Media: Kaczyński żąda od Ziobry rezygnacji z „krucjaty ideologicznej”

pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz