Według sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski, gdyby wybory odbyły się teraz, partie Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry nie znalazłyby się w Sejmie. Poniżej progu wyborczego uplasował się także PSL.

Jak wskazuje sondaż IBRIS dla Wirtualnej Polski, Prawo i Sprawiedliwość nie straciłoby pozycji lidera w związku z rozpadem koalicji. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 35 procent Polaków. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z wynikiem 21,8 procent. Trzeci wynik w sondażu uzyskała Polska 2050 Szymona Hołowni (10,6 procent).

W sejmie znalazłaby się także Konfederacja z wynikiem 8,2 procent i Lewica z wynikiem 5,8 procent.

Poza parlamentem znalazłyby się partie satelickie PiS, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (1,5 procent) i Porozumienie Jarosława Gowina (1,2 procent). Progu wyborczego nie przekroczyłoby również Polskie Stronnictwo Ludowe (3,0 procent).

Ibris udostępniło także dane pokazujące poparcie dla partii w przypadku utrzymania się Zjednoczonej Prawicy. Partia rządząca otrzymałaby wtedy 40,9 procent głosów, Koalicja Obywatelska 22,4 procent, Polska 2050 11,2 procent, Konfederacja Wolność i Niepodległość 8,1 procent, Lewica 5,4, a PSL  3,2 procent.

Zobacz także: Konfederacja trzecią siłą w sondażu Ibris dla WP

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy wcześniej, według najnowszego sondażu CBOS Zjednoczona Prawica (PiS razem z koalicjantami z Solidarnej Polski i Porozumienia) cieszy się poparciem 41 proc. ankietowanych. Chęć głosowania na Koalicję Obywatelską deklaruje 22 proc. badanych – wynika z sondażu CBOS. Koalicja rządząca zanotowała lekki spadek w porównaniu do poprzedniego badania, które zostało przeprowadzone w sierpniu. W Sejmie znalazłyby się także Konfederacja i Lewica.

W porównaniu do poprzedniego badania pracowni, które zostało wykonane w sierpniu, notowania Zjednoczonej Prawicy spadły o trzy punkty procentowe. Tyle samo wynosi wzrost notowań Koalicji Obywatelskiej.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego badania, chęć głosowania na Konfederację deklaruje 8 proc. badanych. O jeden pkt. procentowy wzrosło natomiast poparcie Lewicy – wynosi aktualnie 5 proc.

Kresy.pl/WP.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz