Obostrzenia w obecnym zakresie mogą zostać z nami dłużej niż do 9 kwietnia – oświadczył we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił, że decyzja ws. uruchomienia żłobków i przedszkoli zapadnie po świętach.

Rzecznik rządu podkreślił w rozmowie z TVP1, że „obostrzenia w ogóle zostaną z nami na dłuższy czas, kwestia jest ich zakresu”. Zaznaczył, że decyzja, która zapadnie po świętach Wielkiej Nocy będzie dotyczyła m.in. kwestii ponownego uruchomienia żłobków i przedszkoli – podaje PAP. „Nie wykluczam, że obostrzenia nawet w tym zakresie, co teraz, mogą z nami zostać dłużej niż do 9 kwietnia” – powiedział Müller.

Dodał, że zależy to od dynamiki zachorowań oraz zachowania obywateli w okresie przedświątecznym i tuż po Wielkanocy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że stan jest krytyczny, a rząd bierze pod uwagę wszystkie scenariusze, łącznie z wprowadzeniem stanu nadzwyczajnego lub godziny policyjnej.

W czwartek rząd ogłosił nowe obostrzenia, które obowiązują na terenie całego kraju od soboty.

Zamknięte zostały wszystkie żłobki i przedszkola. Dzieci mogą do nich oddawać jedynie rodzice pracujący w służbie zdrowia oraz w służbach porządkowych takich jak policja, straż pożarna, a także żołnierze. Zamknięte zostały wszystkie obiekty sportowo-rekreacyjne. W sklepach o powierzchni do 100 m kw. może przebywać jedna osoba na 15 m kw. W większych sklepach – jedna osoba na 20 m kw. Ograniczono także limit wiernych, którzy mogą gromadzić się w kościołach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W poniedziałek „Rzeczpospolita” poinformowała o spowodowanej wzrostem liczby zakażeń, niebezpiecznej sytuacji w polskiej służbie zdrowia. „Wolnych miejsc dla chorych trzeba szukać w innych województwach” – napisało medium, podkreślając, że na Mazowszu tylko dwa respiratory dostępne były w niedzielę rano dla pacjentów z Covid-19 (494 zajęte na 496 wszystkich). „W całym kraju zajętych było niemal 2,9 tys. z 3,7 tys. dostępnych, a medycy szukali wolnych miejsc w okolicznych województwach. Często ze średnim skutkiem” – dodała gazeta.

Zobacz także: Trzecia fala koronawirusa przewyższyła poprzednie – rekord zakażeń w Polsce

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W poniedziałek resort zdrowia poinformował o 16 965 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Poprzedniej doby w kraju z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 37 osób.

Zobacz także: Resort zdrowia: w działających dziś 30 szpitalach tymczasowych dostępnych jest 3000 łóżek

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz